Juventus u Napulju osetio gorčinu poraza, remi Rome i Lacija, kiks Intera (VIDEO)

0

Pobede Parme i Verone, Sampdorija i Sasuolo odigrali su 0:0, Kaljari „odneo“ bod iz Milana

Fudbaleri Napolija pobedili su večeras na svom terenu Juventus sa 2:1, u utakmici 21. kola italijanskog prvenstva.

Napoli je poveo golom Pjotrka Zjelinjskog u 63. minutu, a pobedu je obezbedio Lorenco Insinje golom u 86. minutu. Konačan rezultat postavio je Kristijano Ronaldo pogotkom u prvom minutu nadoknade vremena.

Crno-beli su pretrpeli drugi poraz u Seriji A, ali su i dalje prvi na tabeli sa 51 bodom.

Napoli je prekinuo niz od tri poraza, a posle sedme pobede zauzima 10. mesto na tabeli sa 27 bodova.

Fudbaleri Intera i Kaljaria remizirali su danas 1:1 u 21. kolu Serije A.

Gol za Inter postigao je Lautaro Martinez u 29. minutu, na asistenciju Ešlija Janga.

Izjednačenje je doneo Rađa Naingolan u 78. minutu, a asisistirao mu je Žoao Pedro.

Naingolan: U Interu su me tretirali kao osrednjeg igrača

Fudbaler Kaljarija Rađa Naingolan rekao je danas da su ga u Interu tretirali kao "osrednjeg igrača", ali i da uprkos tome ima poštovanja prema svim članovima italijanskog kluba.

- Izuzetno poštujem navijače Intera i sve svoje bivše saigrače, ali osećam da su se ophodili prema meni kao prema osrednjem igraču. Želim im sve najbolje u budućnosti - rekao je Naingolan, prenose italijanski mediji.

Kaljari i Inter su danas remizirali 1:1 u 21. kolu Serije A, a izjednačujući gol postigao je upravo Naingolan koji je na pozajmici u Kaljariju.

On je rekao i da je njegov tim zaslužio više od jednog boda u ovoj utakmici.

- Mislim da smo od početka igrali dobro. Samo smo došli ovde da bismo igrali fudbal i to smo i uradili - kazao je Naingolan.

Do kraja utakmice dobru priliku imao je i Romelu Lukaku, ali je lopta otišla malo pored gola.

U sledećem kolu fudbaleri Intera igraće na gostujućem terenu protiv Udinezea, dok će Kaljari dočekati Parmu.

Fudbaleri Parme pobedili su Udineze sa 2:0, u utakmici 21. kola italijanskog prvenstva.

Parma je povela u 19. minutu golom Rikarda Galjola, a pobedu je obezbedio Dejan Kuluševski u 34. minutu.

Verona je na svom terenu pobedila Leće sa 3:0.

Prvi gol postigao je Pavel Davidovič u 19. minutu, a prednost je udvostručio Mateo Pesina u 34. Konačan rezultat postavio je Đampaolo Pacini golom iz penala u 87. minutu.

Sampdorija i Sasuolo odigrali su 0:0.

Fudbaleri Rome i Lacija odigrali su večeras nerešeno 1:1, u velikom rimskom derbiju, u utakmici 21. kola italijanskog prvenstva.

Domaća Roma povela je u 26. minutu golom Edina Džeka. Lacio je izjednačio golom Frančeska Aćerbija u 34. minutu.

U 51. minutu dosuđen je penal za Romu, posle duela Patrisa i Klajverta, ali je posle upotrebe VAR tehnologije sudija poništio svoju odluku.

Srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić imao je dobru priliku da donese pobedu Laciju u 89. minutu, ali je šutirao pored stative.

Semafor 21. kola Serije A:

Breša – Milan 0:1 (Rebić 71)

SPAL – Bolonja 1:3 (Petanja penal 23 – Vikari autogol 24, Berou 59, Poli 63)

Fiorentina – Đenova 0:0

Torino – Atalanta 0:7 (Iličić 17, 53, 54, Gosens 29, Zapata 45+1. jedanaesterac, Muriel 86. jedanaesterac, 88)

Inter – Kaljari 1:1 (Martinez 29 – Naingolan 78)

Sampdorija – Sasuolo 0:0

Verona – Leće 3:0 (Davidovič 19, Pesina 34, Pacini 87. jedanaesterac)

Parma – Udineze 2:0 (Galjolo 19, Kuluševski 34)

Roma – Lacio 1:1 (Džeko 26 - Aćerbi 34)

Napoli – Juventus 2:1 (Zjelinski 63, Insinje 86 - Ronaldo 90+1)