Празне пушке у Минхену, мреже мировале у дуелу Бајерна и Лајпцига (ВИДЕО)

Бајерн који је наређао шест победа у Бундеслиги, није деловао ни убедљиво ни силно против уздрманог тима из Саксоније (без победе у четири меча заредом)

Дерби није оправдао очекивања. Лидер и актуелни шампион Бајерн и јесењи првак Бундеслиге Лајпциг одиграли су само 0:0, у Минхену, а водећи стрелци Роберт Левандовски и Тимо Вернер који су заједно постигли 42 гола у првенству као да су имали слободан дан.

Домаћин је био надмоћан све време у првом полувремену, Лајпциг углавном у мишјој рупи и врло ретко је помишљао да угрози Нојера, што је потврдила и формација коју је извео тренер Нагелсман са само једним нападачем Вернером.

Гости су до даха дошли после пола часа игре на традиционално распродатој Алијанц Арени (75.000 навијача).

Баварци који су били опаснији ипак нису успели да створе шансе, јер и кад год би покушали да шутну на гол гостију лопта погађала неког испред голмана Гулачија.

Посед лопте у првих 45 минута (70:30 одсто), шутеви ка голу (6:2), број додавања (401:163) довољно су говорили, али Бајерн није успевао да сломије отпор тима из Саксоније, која умало није повео почетком наставка. Али лопта је после шута Сабицера отишла преко гола домаћина.

Гости су и у 49. минуту могли до гола, али је Вернер погодио неког из одбране домаћина, а најбољи стрелац гостију пропустио је шансу утакмице после додавања Нкункуа у 63. минуту. Вернер је тад са десет метара промашио цео гол.

Тренер домаћина Ханси Флик пробао је у наставку са Кутињом, (заменио Гнабрија) и Хернандезом (уместо Боатенга) да размрда екипу, и умало успео.

Горецка је имао сјајну шансу у 80. минуту, али је са пет метара погодио само Гулачија уместо мреже.

Бајерн је тако пропустио прилику да и четврти пут заредом победи Лајпциг у Минхену, али и да одмакне четири бода јесењем прваку.

Гости који никад нису победили у Минхену, ни постигли гол што није ни чудно, јер клуб је основан тек у мају 2009, а у Бундеслиги игра тек четврту сезону, освојили су тако први бод у Баварској и учинили борбу за титулом још увек неизвесном.

Семафор 21. кола Бундеслиге:
Бајерн – Лајпциг 0:0
Шалке – Падерборн 1:1 (Кутуку 63 – Ђасула 81)
Фрајбург – Хофенхајм 1:0 (Валдшмит 40. једанаестерац)
Волфзбург – Унион Берлин 0:2 (Батлер 52, 72)
Херта – Мајнц 1:3 (Бојата 84 – Кваисон 17, 82, 90+4. једанаестерац)
Волфсбург – Фортуна 1:1 (Стефен 50 – Зимерман 13)
Леверкузен – Дортмунд 4:3 (Фоланд 20, 43, Бејли 81, Бендер 82 – Хумелс 22, Чан 33, Гереро 65)
Ајнтрахт – Аугзбург 5:0 (Чандлер 37, 48, Ан. Силва 55, Костић 88, 89)