Победа Лајпцига за прво место, три гола Вегхорста (ВИДЕО)

Борусија Менхенгладбах убедљива против Фортуне, четири победе гостију

Фудбалери Лајпцига победили су на свом терену екипу Вердера са 3:0, у утакмици 22. кола немачке Бундеслиге.

Лајпциг је прекинуо серију од три утакмице без победе и тренутно је први на табели са 45 бодова, односно има два бода више од Бајерна из Минхена који тек треба да одигра свој меч 22. кола.

Голове за победнички тим постигли су Лукас Клостерман у 18, Патрик Шик у 39. и Норди Мукиеле у 46. минуту.

Фудбалери Волфсбурга су у гостима победили Хофенхајм са 3:2. Сва три поготка за Волфсбург постигао је Воут Вегхорст, два са креча.

Истим резултатом славио је и Бајер Леверкузен на гостовању Унион Берлину.

Победу у гостима уписала је и Херта која је са 2:1 била боља од Падерборна, док су Аугсбург и Фрајбург одиграли 1:1.

Фудбалери Борусије из Менхенгладбаха победили су на гостовању Фортуну из Диселдорфа са 4:1, у утакмици 22. кола Бундеслиге.

Гости су повели у 22. минуту голом Јонаса Хофмана, а изједначио је Ерик Томи у 29. минуту. После тога Борусија је стекла предност захваљујући двоструком стрелцу Ларсу Штиндлу, који је постигао голове у 51. и 77. минуту. Коначан резултат поставио је Флоријан Нојхаус у 82. минуту.

Екипа из Менхенгладбаха је остварила 13. победу и четврта је на табели са 42 бода, колико има и трећепласирана Борусија из Дортмунда, која има меч више. Фортуна је претрпела 13. пораз и налази се у опасној зони, на 16. месту са 17 бодова.

Семафор 22. кола Бундеслиге:

Борусија Дортмунд – Ајнтрахт 4:0 (Пишчек 33, Санчо 50, Халанд 54, Гереиро 74)

Лајпциг – Вердер 3:0 (Клостерман 18, Пик 39, Мукиеле 46)

Унион Берлин – Бајер Леверкузен 2:3 (Гентнер 7, Бултнер 87 - Хаверц 22, Диаби 83, Белараби 90+4)

Хофенхајм – Волфзбург 2:3 (Баумгартнер 45, Крамарић 60. једанаестерац - Вегхорст 18. једанаестерац, 52. једанаестерац, 71)

Падерборн – Херта 1:2 (Србењ 51 - Бојата 10, Колинс 67. аутогол)

Аугзбург – Фрајбург 1:1 (Макс 38 - Хаберер 51)

Фортуна – Борусија ​Менхенгладбах 1:4 (Томи 29 - Хофман 22, Штиндл 51, 77, Нојхаус 82)

15.30: Келн – Бајерн

18.00: Мајнц – Шалке