Почетна / Фудбал / Велика петорка

Пораз Ливерпула на уклетом месту, Кристал Палас славио 3:1, преокрет Тотенхема

У претходном међусобном сусрету Кристал Палас је одузео титулу Ливерпулу, а сада је још једном био кобан по „црвене“ пошто им је нанео пораз од 3:1

Да чета Брендана Роџерса нема среће на терену Паласа у Лондону доказује и прошла утакмица када је Ливерпул прокоцкао предност од 3:0 и на крају због ремија 3:3 изгубио титулу у шампионату. Сада су играчи Паласа поново у мрежу „црвених“ сместили три гола и то опет после преокрета.

Ливерпулу је ово четврто коло без победе, а трећи пораз у низу. С друге стране, Кристал Палас је прекинуо серију од пет утакмица без тријумфа.

Повео је Ливерпул већ у другом минуту. Адам Лалана је скоро са половине терена упутио савршен пас до Рикија Ламберта на ивици шеснаестерца, а он је био успешнији у дуелу један на један са голманом.

Кристал Палас је начео „црвене“ у 17. минуту преко Двајта Гејла, који се после одбијене лопте од стативе нашао на правом месту и затресао мрежу

Голу је претходио силовит шут, који је са велике удаљености упутио Јала Боласи, али је погодио леву стативу.

Управо је он био асистент код другог, водећег поготка. После смешне грешке Дејана Ловрена послао је дугу лопту у шеснаестерац до Џоа Ледлија, које је ниским шутем по средини гола повећао резултат на 2:1.

Миле Јединак даје трећи гол. Капитен Паласа је савршено извео слободан ударац с ивице шеснаестерца у десне рашље и запечатио судбину Ливерпула.

Тотенхем је после преокрета савладао Хал на гостовању резултатом 2:1.

Домаћин је боље отворио меч и већ у осмом минуту дошао до вођства. Бивши играч Тотенхема Џек Ливермор је прецизним ударцем са двадесетак метара послао лопту у доњи леви угао и тако савладао Уга Љориса.

До краја полувремена имао је Хал још неколико прилика да повећа предност, али је голман гостију сјајно интервенисао.

Ипак пресудни моменат десио се у 50. минуту када је Гастон Рамирез зарадио директан црвени картон и Хал је морао да последњих 40 минута игра са играчем мање.

Веома брзо гости су успели да искористе бројчану предност. Кристијан Ериксен је изванредно извео слободан ударац, лопта је погодила стативу, одбила се до Харија Кејна који је само пласирао у мрежу.

После неколико неискоришћених изванредних прилика да Тотенхем потпуно преокрене резултат, то се и десило. Ериксен је примио лопту на ивици шеснаестерца, окренуо се и одличним шутем савладао Мекгрегора.