Subotić nemoćan pred Levandovskim i Bajernom, skrivio i penal (VIDEO)

0

Bavarci održali korak ispred dve Borusije, posle kiksa četvrti je Lajpcig

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su večeras u Berlinu domaći Union sa 2:0, u utakmici 26. kola Bundeslige.

Prvi gol Bajern je postigao u 19. minutu kada je strelac bio Tomas Miler, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda. Šampion Nemačke poveo je u 40. minutu golom Roberta Levandovskog iz penala, koji je skrivio Neven Subotić. Levandovski je postigao 26 golova u ligi.

Konačan rezultat postigao je Benžamen Pavar u 80. minutu.

Bajern je postigao 50 golova u 16 prvenstvenih utakmica otkako je na klupi trener Hansi Flik, što je uz prosek od 3,1 gola po utakmici, rekord jednog trenera u istoriji Bundeslige.

Ispred stadiona u Berlinu bilo je mnogo policije, pojavilo se nekoliko navijača, ali su brzo morali da se udalje.

- Nikoga ne puštaju. Uvek smo ovde, imamo sezonske karte - rekla je navijačica Uniona Helga Viške.

Samo je deset novinara moglo da uđe na stadion i izveštava sa utakmice.

Fudbaleri Kelna i Majnca odigrali su danas nerešeno 2:2, u utakmici 26. kola Bundeslige.

Domaći Keln je poveo u šestom minutu golom Marka Uta iz penala, a prednost je udvostručio Florijan Kajnc u 53. minutu. Majnc je smanjio zaostatak prvim golom u Bundesligi Tajvoa Avonjija u 61. minutu. Bod gostima doneo je Pjer Kunde Malong u 72. minutu. To je njegov treći gol u sezoni.

Bundesliga je prva velika evropska liga koja je nastavila takmičenje u sred pandemije korona virusa. Prvenstvo je nastavljeno juče, utakmicama 26. kola. Utakmica se igraju bez publike zbog novog virusa.

Semafor 26. kola Bundeslige:

Borusija Dortmund - Šalke 4:0 (Haland 29, Gerero 45, 63, Azar 48)

Augsburg - Volfsburg 1:2 (Jedvaj 54 - Štefen 43, Gincek 90+1)

Fortuna Dizeldorf - Paderborn 0:0

Hofenhajm - Herta 0:3 (Akpoguma 58. autogol, Ibišević 60, Kunja 74)

Lajpcig - Frajburg 1:1 (Polsen 77 - Gilde 34)

Ajntraht - Borusija Menhengladbah 1:3 (Silva 81 - Plea 1, Tiram 7, Bensebaini 72. jedanaesterac)

Keln - majnc 2:2 (Ut 6. jedanaesterac, Kajnc 53 - Avonji 61, Kunde Malong 72)

Union Berlin - Bajern 0:2 (Levandovski 40. jedanaesterac, Pavar 80)

20.30:Verder - Bajer Leverkuzen