Нови дебакл Шалкеа, Аугсбург прекинуо негативан низ, Лајпциг декласирао Мајнц (ВИДЕО)

Српски фудбалер Матија Настасић играо је целу утакмицу за Шалке

Фудбалери Аугсбурга победили су Шалке у гостима са 3:0, у 27. колу Бундеслиге. Стрелци у Гелзенкирхену били су Едуард Лвен у шестом, Ноа Заренрен у 76. и Серхио Кордова у 90. минуту.

Аугсбург је прекинуо низ од четири пораза и сада са 30 бодова заузима 12. место у немачком првенству. Шалке је изгубио и другу утакмицу од наставка Бундеслиге услед пандемије корона вируса.

Сада је осми на табели са 37 бодова, али ће после 27. кола моћи да падне и на 10. позицију. Српски фудбалер Матија Настасић играо је целу утакмицу за Шалке.

Фудбалери Лајпцига победили су Мајнц у гостима са 5:0, у 27. колу Бундеслиге. Троструки стрелац био је Тимо Вернер, док су по гол дали Јусуф Поулсен и Марсел Сабицер. Лајпциг је победио после три везана ремија у немачком првенству.

Фудбалери Келна и Фортуне из Диселдорфа одиграли су ерешено 2:2, у последњој утакмици 27. кола Бундеслиге.

Фортуна је повела у 41. минуту голом Кенана Карамана, а домаћи Келн је пропустио прилику да изједначи у 59. минуту када је Марк Ут промашио пенал.

Два гола предности Фортуни донео је Ерик Томи у 61. минуту, а Келн је головима у самој завршници успео да освоји бод. Прво је заостатак смањио Антони Модест у 88. минуту, а коначан резултат поставио је Џон Кордоба поготком у првом минуту надокнаде времена.

Семафор 27. кола Бундеслиге:
Херта – Унион Берлин 4:0 (Ибишевић 51, Лукебакио 52, Куња 61, Бојата 77)
Менехенгладбах – Леверкузен 1:3 (Тирам 52 - Хаверц 7, 56. једанаестерац, Бендер 81)
Фрајбург – Вердер 0:1 (Битенкур 19)
Падерборн – Хофемхајм 1:1 (Србени 9 - Сков 4)
Волфзбург – Дортмунд 0:2 (Гереро 32, Хакими 78)
Бајерн – Ајнтрахт 5:2 (Горецка 17, Милер 41, Левандовски 46, Дејвис 61, Хинтерегер 74. аутогол - Хинтерегер 52, 55)
Шалке – Аугзбург 0:3 (Лвен 6, Саренрен-Базе 76, Кордова 90+1)
Мајнц – Лајпциг 0:5 (Вернер 11, 48, 75 Пулсен 23, Сабицер 36)
Келн – Дизелдорф 2:2 (Модесте 88, Кордоба 90+1 - Караман 41, Томи 61)