Bajern siguran u Leverkuzenu, remi Lajpciga i Paderborna (VIDEO)

0

Fudbaleri Fortune i Hofenhajma odigrali su nerešeno 2:2

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su danas u gostima Bajer Leverkuzen sa 4:2, u utakmici 30. kola nemačke Bundeslige.

Lukas Alario je u desetom minutu doneo prednost Bajeru, ali je gostujući tim do kraja prvog poluvremena preokrenuo rezultat.

Prvo je Kingsli Koman izjednačio u 27. minutu, a potom su u finišu poluvremena, u 42. i 45. minutu, Leon Gorecka i Serž Gnabri preokrenuli na 1:3.

Robert Levandovski je u 66. minutu povisio na 1:4, a poraz Bajera ublažio je Florijan Virc u 89. minutu.

Bajern je prvi na tabeli sa 70 bodova, dok je Leverkuzen peti sa 56 osvojenih bodova.

Fudbaleri Bajerna su se pred današnji meč u Leverkuzenu zagrevali u majicama na kojima je bilo ispisano: "Crveni karton rasizmu - BlackLiveMatters" i tako se pridružili protestima protiv rasizma nakon ubistva Afroamerikanca Džordža Flojda u SAD.

Fudbaleri Lajpciga i Paderborna odigrali su nerešeno 1:1.

Lajpcig je poveo u 27. minutu golom Patrika Šika i tu prednost je, sa igračem manje na terenu, čuvao do 92. minutu kada je Krisijan Štodik izjednačio na 1:1.

Lajpcig je treći na tabeli sa 59 bodova, ima bod manje od Borusije Dortmund, dok je Paderborn poslednji sa 20 osvojenih bodova.

Fudbaleri Fortune i Hofenhajma odigrali su nerešeno 2:2.

Domaća ekipa je povela golom Rovena Heningsa u petom minutu, da bi samo četiri minuta kasnije Benjamin Hubner dobio crveni karton i ostavio Hofenhajm sa deset igrača na terenu.

Međutim, to nije poremetilo Hofenhajm pošto je Munas Dabur u 16. minutu izjednačio na 1:1, a potom je Stiven Cuber u 61. minutu doneo i prednost Hofenhajmu. Konačan rezultat postavio je Henings u 76. minutu sa penala.

Hofenhajm je šesti na tabeli sa 43 bodova, dok je Fortuna na 16. mestu sa 28 bodova.

Majnc je na gostovanju Ajntrahtu slavio sa 2:0 golovima Muse Niakatea i Pjera Kunde. Ajntraht je na 11. mestu na tabeli Bundeslige sa 35 bodova, dok je Majnc na poziciji 15 sa četiri boda manje.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su večeras na svom terenu Hertu sa 1:0, u utakmici 30. kola Bundeslige. Jedini gol postigao je Emre Džan u 58. minutu.

To je 19. prvenstvena pobeda Borusije Dortmund, koja zauzima drugo mesto na tabeli sa 63 bodova i ima sedam bodova zaostatka za vodećim Bajernom iz Minhena.

Klubovi Bundeslige su i ove nedelje pokazali podršku pokretu "Životi crnaca su važni". Igrači Dortmunda i Herte su se pre utakmice rasporedili oko centra terena i kleknuli u znak protesta zbog smrti Afroamerikanca Džordža Flojda.

Fudbaleri Dortmunda zagrevali su se u crnim majicama na kojima su bile ispisane poruke: "Nema pravde, nema mira" i "Ujedinjeni zajedno".

Igrači Bajerna su pre utakmice sa Leverkuzenom nosili majice na kojima je pisalo "crveno protiv rasizma", kao i crne trake oko ruke na kojima je bila ispisana poruka "Životi crnaca vrede".

Semafor 30. kola Bundeslige:
Frajburg – Borusija Menhengladbah 1:0 (Petersen 58)
Bajer Leverkuzen – Bajern 2:4 (Alario 10, Virc 89 - KOman 27, Gorecka 42, Gnabri 45, Levandovski 66)
Ajntraht – Majnc 0:2 (Niakate 43, Kunde Malong 77)
Fortuna – Hofenhajm 2:2 (Henings 5, 76. jedanaesterac - Dabur 16, Cuber 61)
Lajpcig – Paderborn 1:1 (Šik 27 - Štrodlek 90+2)
Borusija Dortmund – Herta 1:0 (Džan 58)
13.30: Verder – Volfzburg
15.30: Union Berlin – Šalke
18.00: Augzburg – Keln