Арсенал, Челзи и Сити се придружили Јунајтеду у полуфиналу ФА Купа (ВИДЕО)

0

Дан раније међу најбоља четири пласирао се и Манчестер јунајтед Немање Матића

После Манчестер јунајтеда у полуфинале ФА купа пласирао се и Арсенал, али како. Драматичан меч на Брамал лејну у Шефилду.

Домаћин је у 8. минуту преко звезде Фантази менаџера Лундстрама постигао гол, али га је судија уз помоћ ВАР-а поништио. У 25. минуту Тобџије је до предности са креча довео Пепе (0:1).

Чинило се да ће тим из Лондона у полуфинале све до 87. минута када је Мекголдрик искористио очајну интервенцију одбране гостију после корнера и са два метра закуцао лопту ногом у мрежу (1:1).

Но, надокнада је донела одлуку. Напад Арсенала по десној страни, у први мах се чинило да је осујећен, али је са лоптом у петрац утрчао Себаљос и лопту искоса послао у мрежу кроз ноге голмана Хендерсона (1:2).

Фудбалери Челзија пласирали су се у полуфинале ФА купа, пошто су на гостујућем терену победили Лестер са 1:0. Једини гол постигао је Рос Баркли у 63. минуту на асистенцију Вилијана.

Фудбалери Манчестер ситија пласирали су се у полуфинале ФА купа, пошто су на гостујућем терену победили Њукасл са 2:0.

Бранилац трофеја је повео у 37. минуту голом Кевина Де Брујнеа из пенала, а победу је обезбедио Рахим Стерлинг поготком у 68. минуту.

Сити ће у полуфиналу играти против Арсенала. Екипа Пепа Гвардиоле покушаће да освоји други трофеј у сезони, након освајања Лига купа. У другом полуфиналу играју Манчестер јунајтед - Челси.

Семафор четвртфинала ФА Купа:
Норич – Манчестер јунајтед 1:2, (Кантвел 75 - Игало 51, Мегвајер 118)
Шефилд јунајтед – Арсенал 1:2 (Мекголдрик 87 - Пепе 25. једанаестерац, Себаљос 90+1)
Лестер – Челзи 0:1 (Баркли 63)
Њукасл – Манчестер сити 0:2 (Де Брујне 37. једанаестерац, Стерлинг 68)