Милану дерби против Роме, невероватан преокрет Интера (ВИДЕО)

0

Фудбалери Милана победили су на свом терену Рому са 2:0, у утакмици 28. кола италијанског шампионата

„Росо-нери” су повели у 76. минуту голим Анте Ребића, а коначан резултат поставио је Хакан Чалханоглу у 89. минуту из пенала.

Фудбалери Аталанте победили су на гостујућем терену Удинезе са 3:2. Аталанта је повела у деветом минуту голом Дувана Запате, а изједначио је Кевин Лазања у 31.

После тога двоструки стрелац у екипи Аталанте био је Луис Муриел, у 71. и 79. минуту, а коначан резултат поставио је Лазања, својим другим голом на утакмици у 87. минуту.

Аталанта је наставила добар низ и после 17. победе је четврта са 57 бодова, бодом мање, али и утакмицом више од трећепласираног Интера. Удинезе је наставио низ без победе и 15. је на табели са 28 бодова, три бода више од зоне испадања.

Сасуоло и Верона одиграли су нерешено 3:3. Верона је повела у 51. минуту голом српског фудбалера Дарка Лазовића, а два минута касније изједначио је Жереми Бога. Ново вођство гостима донео је Маријуш Стемпињскиј у 57. минуту, а два гола предности омогућио је Матео Песина голом у 68. минуту.

Сасуоло је у завршници са два гола успео да извуче бод. Бога је свој други гол на мечу постигао у 77. минуту, а коначан резултат поставио је Рожерио у седмом минуту надокнаде времена.

Верона је девета на табели са 39 бодова. Сасуоло је другу узастопну утакмицу одиграо нерешено и са 34 бода заузима 12. место.

У осталим утакмицама Наполи је на свом терену победио Спал са 3:1, а Болоња је као гост била боља од Сампдорије са 2:1.

Фудбалери Интера победили су на гостујућем терену Парму са 2:1. Парма је повела у 15. минуту голом Жервиња, а Интер је у завршници утакмице успео да освоји бодове. Изједначио је Стефан де Вреј у 84. минуту, а победу миланској екипи донео је Алесандро Бастони у 87. минуту.

Парма је у 85. минуту остала са десеторицом, пошто је Јурај Куцка добио црвени картон. У 69. минуту искључен је други голман Интера Томазо Берни.

Семафор 28. кола Серије А:
Милан – Рома 2:0 (Ребић 76, Чалханоглу 89. једанаестерац)
Наполи – СПАЛ 3:1 (Мертенс 4, Каљехон 36, Јунес 78 - Петања 29)
Сампдорија – Болоња 1:2 (Бонацоли 88 - Бероу 72. једанаестерац, Орсолини 75)
Сасуоло – Верона 3:3 (Бога 53, 77, Рожерио 90+7 - Лазовић 51, Степински 57, Песина 68)
Удинезе – Аталанта 2:3 (Лазања 31, 87 - Запата 9, Муријел 71, 79)
Парма – Интер 1:2 (Жервињо 15 - Де Вриј 84, Бастони 87)
Бреша – Ђенова 2:2 (Донарума 10, Семприни 13 – Фалке 38. једанаестерац, Пинамонти 69. једанаестерац)
Каљари – Торино 4:2 (Нандез 12, Симеоне 17, Нанголијан 46, Жоао Педро 68. једанаестерац - Бремер 60, Белоти 66)
Лацио – Фиорентина
Јувентус – Леће 4:0 (Дибала 53, Роналдо 62. једанаестерац, Игуаин 83, Де Лихт 85)