Remi Barselone i Atletika, tri penala, autogol i 700. pogodak Mesija (VIDEO)

0

Fudbaleri Barselone i Atletiko Madrida odigrali su nerešeno 2:2, u utakmici 33. kola španskog prvenstva

Barselona je povela u 11. minutu autogolom Dijega Koste, a zatim je u 16. minutu dosuđen penal za Atletiko. Dijego Kosta je izveo penal, golman Andre Ter Stegen je odbranio, ali je penal ponovoljen jer golman nije bio na liniji.

Saul je izveo penal i u 19. minutu je izjednačio rezultat. Novo vođstvo Barseloni doneo je Lionel Mesi u 50. minutu iz penala, kada je izveo panenku.

To je bio 700. gol Mesija u profesionalnoj karijeri, od kojih je 630 postigao za Barselonu, a 70 za reprezentaciju Argentine. Bod Atletiku obezbedio je Saul, svojim drugim golom na meču iz penala, u  62. minutu.

Barselona je drugi put uzastopno odigrala nerešeno i ima 70 bodova na drugom mestu na tabeli. Prvoplasirani Real Madrid ima bod više, ali i utakmicu manje i evetnualnom pobedom protiv Hetafea u četvrtak mogao bi da stekne četiri boda prednosti.

Atletiko Madrid je 14. put u prvenstvu odigrao nerešeno i treći je na tabeli sa 59 bodova, dva više od četvrtoplasirane Sevilje.

Fudbaleri Majorke pobedili su na svom terenu Seltu sa 5:1, pa su zadržali šanse u borbi za opstanak u ligi.

Ante Budimir doneo je vođstvo Majorki golom u 13. minutu iz penala, a prednost je udvostručio Huan Ernandes u 27. minutu. Treći gol postigao je Alehandro Poso u 40. minutu, a zatim je strelac za Seltu bio Jago Aspas, u 50. minutu iz penala.

Budimir je svoj drugi gol na meču postigao u 52. minutu, a konačan rezultat postavio je Salva Sevilja pogotkom u 60. minutu.

Fudbaleri Sevilje pobedili su na gostujućem terenu Leganes sa 3:0. Sevilja je povela golovima dvostrukog strelca Olivera Toresa, u 23. i 35. minutu, a konačan rezultat postavio je Munir El Hadadi u 82. minutu.

Semafor 33. kola La Lige:
Majorka – Selta 5:1 (Budimir 13, 52, Ernandes 27, Poso 40, Sevilja 60 - Aspas 50. jedanaesterac)
Leganes – Sevilja 0:3 (Tores 23, 35, El Hadadi 82)
Barselona – Atletiko 2:2 (Kosta 11. autogol, Mesi 50. jedanaesterac - Saul 19. jedanaesterac, 62. jedanaesterac)