Убедљиве победе Арсенала и Њукасла, Евертон бољи од Лестера

0

Фудбалери Арсенала победили су на домаћем терену Норич са 4:0, у утакмици 32. кола Премијер лиге

Арсенал је повео у 33. минуту голом Пјера Емерика Обамејанга, а четири минута касније предност је удвостручио Гранит Џака. Трећи гол постигао је Обамејанг у 67. минуту, а коначан резултат поставио је Седрик Соареш у 81. минуту.

Арсенал је остварио 11. победу и попео се на седмо место на табели са 46 бодова. Норич је претрпео 21. пораз и последњи је са 21 бодом.

Фудбалери Њукасла победили су на гостујућем терену Борнмут са 4:1. Црно-бели су повели у петом минуту голом Двајта Гејла, предност је удвостручио Шон Лонгстаф у 30. минуту, а трећи гол постигао је Мигел Алмирон у 57.

Асистент код сва три гола био је Алан Сен-Максиме. Четврти гол за госте постигао је Валентино Лазаро у 67. минуту, а коначан резултат поставио је Ден Гослинг у четвртом минуту надокнаде времена.

Њукасл има 11 победа и 42 бода на 13. месту, а Борнмут је после 19. пораза претпоследњи са 27 бодова. Исти број бодова, али и утакмицу мање има и Вест Хем, који је први изнад зоне испадања. Вест Хем вечерас игра против Челсија.

Фудбалери Евертона победили су на свом терену Лестер са 2:1. Евертон је повео у 10. минуту голом Ришарлисона, а други гол, шест минута касније, постигао је Гилфи Сигурдсон из пенала. Коначан резултат поставио је Келечи Ихеначо у 51. минуту.

Лестер је последње три утакмице без победе и трећи је на табели са 55 бодова, бодом више и утакмицом више од четвртопласираног Челсија.

Екипа Карла Анчелотија везала је другу победу, укупно 12. у лиги и заузима 11. место на табели са 44 бода.

Фудбалери Вест Хема победили су на свом терену у лондонском дербију Челси са 3:2, у утакмици 32. кола Премијер лиге и освојили важне бодове у борби за опстанак.

Вест Хем је постигао гол у 34. минуту, када је стрелац био Томаш Соучек. Судија је признао гол, али је после интервенције ВАР поништио погодак због офсајда, након што је лопта после шута Соучека погодила његовог саиграча Антонија који је лежао на земљи, али у офсајду и ометао је голмана Челсија.

Челси је после тога повео у 42. минуту, када је прецизан из пенала био Вилијан. Вест Хем је изједначио голом Соучека у другом минуту надокнаде првог полувремена, а повео је са 2:1 поготком Антонија у 51. минуту.

Вилијан је у 72. минуту лепим голом из слободног ударца изједначио резултат, а победу Вест Хему донео је Андреј Јармоленко голом у 89. минуту.

Вест Хем је прекинуо низ од три пораза и после осме победе попео се на 16. место на табели са 30 бодова и налази се на три бода од Астон Виле која је прва у зони испадања, на 18. месту.

Челси је претрпео 10. пораз и пропустио прилику да искористи пораз Лестера од Евертона (1:2) и преузме треће место на табели. Челси има 54 бода, а трећепласирани Лестер 55 бодова.