Šest golova Intera u pobedi protiv Breše

0

Fudbaleri Intera pobedili su na svom terenu Brešu sa 6:0, u utakmici 29. kola italijanskog prvenstva

Inter je poveo u petom minutu golom Ešlija Janga, na asistenciju Aleksisa Sančesa, koji je udvostručio prednost u 20. minutu iz penala.

Treći gol postigao je Danilo Dambrozio u 45. minutu na dodavanje Janga, a zatim je strelac bio Roberto Galjardini, posle nove asistencije Sančesa.

Peti gol postigao je Kristijan Eriksen u 83. minutu, a konačan rezultat postavio je Antonio Kandreva u 88. minutu, na dodavanje Eriksena.

Inter ima 19 pobeda i treći je na tabeli sa 64 boda, četiri manje od drugoplasiranog Lacija i osam manje od vodećeg Juventusa. Breša je poslednja na tabeli sa 18 bodova. Bolonja i Kaljari odigrali su nerešeno 1:1.

Fudbaleri Spala i Milana odigrali su nerešeno 2:2. Spal je poveo u 13. minutu golom Matije Valotija, a prednost je udvostručio Serđo Flokari u 30. Milan je sedam minuta kasnije postigao gol kada je strelac bio Hakan Čalhanoglu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

U 43. minutu domaći Spal ostao je sa desetoricom, pošto je isključen Marko Dalesandro. Gol za Milan zatim je postigao Rafael Leao u 79. minutu, a bod "roso-nerima" doneo je Frančesko Vikari autogolom u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Milan je sedmi na tabeli sa 43 boda i ima dva boda manje, ali i utakmicu više od šestoplasiranog Napolija. Spal je pretposlednji na tabeli sa 19 bodova.

Sampdorija je kao gost pobedila Leče sa 2:1 i osvojila važne bodove u borbi za opstanak. Dvostruki strelac bio je Gaston Ramires, koji je postigao oba gola iz penala u 40. i 75. minutu. Jedini gol za Leče postigao je Marko Mankosu u 50. minutu takođe iz penala.

Sampdorija sada na 15. mestu ima 29 bodova, četiri više od Lečea, koji je prvi u zoni ispadanja, na 18. mestu.