Леганес ремизирао са Реалом, али испао из лиге, Селта се спасила (ВИДЕО)

Реал Мадрид, Барселона, Атлетико Мадрид и Севиља играће у Лиги шампиона, Виљареал, Реал Сосиједад и Гранада у Лиги Европе

Барселона је повела у 24. минуту голом Ансуа Фатија, у 34. минуту стрелац је био Лионел Меси, док је трећи гол постигао Луис Суарес у 44. минуту.

Нелсон Семедо био је стрелац у 57. минуту, док је Меси свој други гол на мечу постигао у 75. минуту.

Барселона је шампионат завршила на другом месту на табели са 82 бода. Каталонски клуб није освојио титулу ове сезоне тек пети пут у последњих 13 година.

Фудбалери Виљареала победили су вечерас на свом терену Еибар са 4:0, у утакмици последњег 38. кола Примере и осигурали пето место на табели које води у Лигу Европа.

Виљареал је повео у 71. минуту а погодак је постигао Андре-Франк Замбо Ангиса. У завршници је два гола постигао Ђерар Морено, у 86. и 89. минуту,  коначан резултат поставио је Мои Гомес у четвртом минуту надокнаде времена.

Фудбалери Ваљадолида победили су на свом терену Бетис са 2:0. Голове су постигли Серхио Гвардиола у првом минуту надокнаде првог полувремена и Оскар Плано у 63. минуту.

Фудбалери Леганеса нису успели да се изборе за опстанак у Примери, пошто су вечерас у утакмици последњег 38. кола одиграли на свом терену нерешено 2:2 против шампиона Реал Мадрида.

Реал је повео голом Серхија Рамоса у деветом минуту, а изједначио је Брајан Хил у првом минуту надокнаде првог полувремена. Ново вођство шампиону донео је Марко Асенсио голом у 52. минуту, а бод домаћина обезбедио је Рожер Асале поготком у 79. минуту.

Тај бод није био довољан Леганесу за опстанак у лиги, пошто је екипа остала прва у зони испадања, на 18. месту са 36 бодова. Из лиге су раније испали Мајорка (33) и Еспањол (25).

Селта је успела да се спаси испадања, пошто је одиграла 0:0 на гостовању против Еспањола. Клуб из Вига је први изнад црте са 37 бодова.

Реал Мадрид је већ освојио титулу у пласирао се у Лигу шампиона, као и другопласирана Барселона, трећепласирани Атлетико Мадрид и Севиља, која је сезону завршила на четвртом месту.

Виљареал и Реал Сосиједад су као петопласирани и шестопласирани изборили место у Лиги Европа, а у квалификације за то такмичење ће Гранада, која је на крају заузела седмо место.