Почетна / Фудбал / Војводина

Реми Војводине у првом припремном мечу (ВИДЕО)

Водећи погодак за Војводину пао је у 57. минуту, када је Деветак центрирао са левог бока, а дефанзивац Измира Белкај Сулунгос неспретном реакцијом постигао аутогол. Ипак, у самом финишу Јасмин Шћук је погодио у 89. минуту за коначних 1:1

Фудбалери Војводине ремизирали су са екипом Алтаја резултатом 1:1 (0:0) у првом припремном мечу у Турској.

Водећи  погодак за Војводину пао је у 57. минуту, када је Деветак центрирао са левог бока, а дефанзивац Измира Белкај Сулунгос неспретном реакцијом постигао аутогол.

Ипак, у самом финишу Јасмин Шћук је погодио у 89. минуту за 1:1.

Екипе су наступиле у следећим саставима:

ВОЈВОДИНА: Н. Симић, Бјековић, Бралић, Саничанин, Ђорђевић, Дринчић, Милетић, Вукадиновић, Зукић, Гемовић, Мркаић.

АЛТАЈ: Цихан, Остурк, Гор, Симсек, Ерсем, Тиам, Куртулус, Капел, Регатин, Алкурт, Паишао.

Војводина је била бољи и конкретнији тим у првом полувремену, а прво велико узбуђење донео је Вукадиновић, коме је мало недостајало да после свега десетак минута игре постигне погодак за „стару даму“.

Управо је Вукадиновић био посебно расположен по десној страни, пошто је још у два наврата побегао по страни, а права је штета што му је и поништен погодак средином првог полувремена.

Зукић се изненада нашао у доброј позицији, могао је и сам да је заврши, али је несебично проиграо Вукадиновића који погађа, али из недозвољене позиције.

У финишу првог полувремена, Никола Дринчић је извео солидан слободан ударац са 25 метара, али је лопта за неколико центиметара отишла преко пречке.

Тим Ненада Лалатовића је у потпуности контролисао игру и ривала из Измира држао далеко од опасне зоне Симићевог гола. Ипак, у последњим тренуцима истакао се и Симић, када је зауставио ударац нападача Алтаја из непосредне близине.

Очекивано, Ненад Лалатовић је на полувремену променио читав тим, па су у другом делу игре на терен истрчали:

Тороман, Андрић, Ђурић, Ковачевић, Деветак – Стојковић, Младеновић, Кабић, В. Симић, Новевски, Човић.

Тек што је почело друго полувреме, Кабић се нашао у доброј позицији, али је  изостао бољи завршни ударац. Ипак, само 10 минута касније, Војводина је заслужено повела.

У 57. минуту, акцију је започео Никола Андрић, који је одузео лопту противнику, у наставку акције Деветак је упутио центаршут са левог бока, а један дефанзивац Алтаја је неспретном реакцијом пребацио свог голмана за вођство Војводине.

Уследио је нешто мирнији период игре, без правих шанси уз велику борбу на средини терена. Тако је било све до 73. минута када је Војводина имала најбољу шансу у другом делу игре. Младеновић је проиграо Симића из прве и спојио га са голом, али је у ситуацији један на један успешнији био голман Алтаја, на одбијену лопту је налетео и Стојковић, проиграо је Деветка, чији центаршут хвата чувар мреже  турске екипе.

Попут Симића у финишу првог полувремена, у финишу другог истакао се и други чувар мреже – Тороман, који је у 80. минуту сјајном интервенцијом зауставио и други опасан покушај Алтаја на  овој утакмици. Три минута касније, после грешке Стојковића, поново се истакао Тороман, још једном парадом и одбраном ударца офанзивца Измира са 20 метара.

У 89. минуту, нажалост, Тороман није могао ништа, после прекида са 40 метара, Шћук је са неких 12, 13 метара само скренуо лопту главом у сам угао за коначних 1:1.

Следећу припремну утакмицу, фудбалери „старе даме“ играју у уторак, када ће им ривал бити украјинска  Зорја.