Почетна / Фудбал / Војводина

Пази, Воша гази: Сензација у Торину, Сампдорија – Војводина 0:4 (ФОТО, ВИДЕО)

Војводинa је као гост у Торину победила Сампдорију са 4:0, у првој утакмици трећег кола квалификација за Лигу Европе
Сампдорија – Војводина 0:4 (0:1)
Стрелци: 0:1 – Иванић у 4, 0:2 – Станисављевић у 49, 0:3 – Ожеговић у 58, 0:4 – Ожеговић у 90. минуту.
Стадион: Олимпико у Торину. Гледалаца: око 7.000. Судија: Андреас Екберг  (Шведска). Помоћници: Фредрик Нилсон и Пер Брогевик (оба Шведска).
САМПДОРИЈА: Вивиано, Касани, Силвестре, Зукановић, Фернандо, Барето, Паломбо (од 59. Ређини), Крстичић (од 59. Взолек), Сориано, Едер, Муриел (од 73. Бонацоли).
ВОЈВОДИНА: Жакула, Василић, Панков, Ђурић, Настић, Секулић, Максимовић,
Станисављевић (од 85. Стаменић), Иванић (од 87. Бабић), Пушкарић (од 71. Палочевић), Ожеговић.

Војводина је стекла предност већ на самом почетку, кад је Иванић после одличног дуплог паса са Станисављевићем остао сам пред голом Емилијана Вивијана и лако га савладао.

Два минута касније гол је могао да да и Станисављевић, али је Вивијано одбранио његов шут са 30 метара.

Војводина је наставила да прети наредних неколико минута, а Сампдорија је прву изгледну прилику имала у 23. минуту када је Лукас Фернандо шутирао мало поред гола са 23 метра из слободног ударца.

Нову одличну шансу за Војводину имао је Станисављевић у 31. минуту, кад је погодио пречку. Сампдорија је била опаснија до полувремена, али није успела да озбиљније угрози гол Срђана Жакуле.

Већ на самом почетку другог полувремена, гости су дошли до другог гола. После лопте у празан простор, Ожеговић је изашао сам испред Вивијана, али му је италијански голман одбранио шут. Ипак, лопта се одбила до Станисављевића, који је послао у празан гол.

Сампдорија је имала одличну прилику да смањи заостатак у 56. минуту, али је Жакула одлично одбранио шут Роберта Соријана.

Минут након тога, Војводина је постигла и трећи погодак, након чега су уследили звиждуци навијача домаћег тима, пре свих капитену Анђелу Паломбу, кога је тренер Валтер Зенга извео из игре након тог гола.

Војводина је пет минута пре краја сусрета имала велику шансу за још један гол, када је Станисављевић прошао по левој страни, али и оклевао приликом додавања Ожеговићу, па је Васко Ређини омео нападача српског клуба да боље шутира.

После шансе Ожеговића, Војводина је наставила контранападима да угрожава Сампдорију, а у 90. минуту је велику прилику имао и Александар Палочевић, чији је шут са 20 метара одбранио голман домаћих.

Већ у наредном минуту уследио је соло продор Ожеговића, који је шутирао са десетак метара у даљи угао Вивијана и погодио за великих 4:0.

Навијачи Сампдорије, којих је на Олимпијском стадиону у Торину било око четири хиљаде, истакли су транспарент са натписом „Хвала чика Вујо” и заставама клуба и СФРЈ, у почаст легенди италијанског и српског клуба Вујадину Бошкову, који је умро прошле године.

Утакмици је присуствовало и око 200 навијача Војводине, који су аутобусима допутовали у Торино.