Конахс Kвеј – Војводина 1:2 (0:1)
Конахс Kвеј - Стадион: Рил. Гледалаца: 329. Судија: Петер Краловиц (Словачка). Жути картони: Хоран, Морис, Дејвис, Карнеј (Конахс Квеј), Максимовић (Војводина). Стрелци: 0:1 Дејан Мелег у 8, 0:2 Дејан Мелег у 49. пенал, 1:2 Михаел Вајлд у 65.
КОНАХС КВЕЈ: Данби, Бејнс, Хоран, Карнеј, Смит, Шорт, Морис, Дизни (од 55. Дејвис), Џ. Овен (од 71. М. Овен), Вулфи, Вајлд (од 84. Руејн). Тренер: Крис Морисон.
ВОЈВОДИНА: Кордић, Милетић, В. Ковачевић, Пушкарић, Антић, Максимовић, Мелег (од 82. Зличић), Јованчић (од 68. Мицић), Палочевић, Трујић (од 73. Стаменић), Малбашић. Тренер: Ненад Лалатовић.
Војводина је лако прескочила препреку у другом колу квалификација за Лигу Европе. Велшани су се показали као недорастао ривал.
Новосађани су, као и пре седам дана на стадиону Карађорђе, доминирали.
Лале је у предност довео Дејан Мелег у осмом минуту из слободног ударца.
Исти играч је из пенала у 49. минуту дуплирао предност, а Војводина је наставила да господари тереном.
Коначан резултат поставио је, уз много среће, Вајлд у 65. минуту. Центрирао је, лопту нико захватио није, и она се у 65. минуту ушуњала у мрежу за коначних 1:2.
Војводина је и до краја притискала, нападала, али као ни у Новом Саду лопта баш није хтела да уђе у мрежу више пута.
Друго коло квалификација за Лигу Европе:
Капаз (Азербејџан) – Адмира (Аустрија) 0:2 (Кнасмилнер 17, Шмит 76), први меч 0:1 (Старкл 41)
Вентспилс (Летонија) – Абердин (Шкотска) 0:1 (Руни 79), први меч 0:3 (Стокли 72, Руни 76, Барнс 90+2)
Јеглава (Летонија) – Слован (Словачка) 3:0 (Клускинс 27. пенал, Богдаскинс 48, Маласенокс 85), први меч 0:0
Хелсинки (Финска) – Берое (Бугарска) 1:0 (Танака 25), први меч 1:1 (Морелос 38 - Пенев 49)
Каљу (Естонија) – Макаби Хаифа (Израел) 1:1 - 5:3 пеналима (Немело 90 - Рукавициа 34. пенал), први меч 1:1 (Тумет 47 - Вермут 70)
Локомотива (Хрватска) – Ропс Рованиеми (Финска) 3:0 (Фиолић 44, Марић 49, 83), први меч 1:1 (Јамех 73. аутогол - Јамех 87)
Торпедо (Белорусија) – Дебрецин (Мађарска) 1:0 (Демидович 25), први меч 2:1 (Загинаилов 23, Клопотски 88 - Тиса 2)
Омонија (Кипар) – Беитар (Израел) 3:2 (Агајев 26, Шеридан 45+3 пенал, Русиас 81 - Ацили 17, 45. пенал), први меч 0:1 (Абухатзира 71)
АЕК (Кипар) – Клифтонвил (Северна Ирска) 2:0 (Бољевић 45, Томас 48), први меч 3:2 (Тричковски 59, Хараламбос 64, Томас 77 - Мекгинис 18, Донели 50)
Колеџ (Гибралтар) – АИК (Шведска) 0:1 (Марканен 55), први меч 0:1 (Страндберг 89)
Габала (Азербејџан) – МТК (Мађарска) 2:0 (Зењов 7, Викс 37), први меч 2:1 (Квеквескири 35, Озобић 63 - Торгеле 70)
Гетеборг (Шведска) – Пјаст (Пољска) 0:0, први меч 3:0 (Рогне 2, Хисен 35, Енгвал 86)
Грасхоперс (Швајцарска) – Рејкјавик (Исланд) 2:1 (Сигурјонсон 45, 68 - Бек Андерсен 52), први меч 3:3 (Мунси 18, 59, Гјоргјев 35 - Бек Андерсен 46, 50, Хауксон 78. пенал)
Левски (Бугарска) – Марибор (Словенија) 1:1 (Нар 22 - Тавареш 68), први меч 0:0
Макаби Тел Авив (Израел) – Каират (Казахстан) 2:1 (Бен Хаим II 5, Алберман 86 - Гохоу 64), први меч 1:1 (Бенајун 90+1 - Аршавин 29)
Од Гренланд (Норвешка) – Јањина (Грчка) 3:1 (Нордквеле 55. пенал, Бентли 57, Руд 89 - Кутрис 98), први меч 0:3 (Михаил 7, Акоста 31, 68)
Славија (Чешка) – Левадија (Естонија) 2:0 (Шкода 10, ван Кесел 67), први меч 1:3 (Мешановић 63 - Хунт 35, Гандо 67, Антонов 90)
Стромсгодсет (Норвешка) – Сондерјуск (Данска) 2:2 (Кеита 17, 45+2 - Ухре 69, Клове 120), први меч 1:2 (Педерсен 16 - Клове 9, Уре 82)
Вадуц (Лихтенштајн) – Митјиланд (Данска) 2:2 (Брунер 83, Костанцо 86. пенал - Систо 41, 68), први меч 0:3 (Систо 20, 82, Онуачу 73)
Кукеши (Албанија) – Аустрија (Беч) 1:4 (Халачи 78 - Кајоде 16, 58, Холцаузер 67, ), први меч 0:1 (Пирес 24)
Конахс Квеј (Велс) – Војводина (Србија) 1:2 (Вајлд 65 - Мелег 8, 49. пенал), први меч 0:1 (Палочевић 86)
Брондби (Данска) – Хибернијан (Шкотска) 0:1 - 5:3 пеналима (Греј 62), први меч 1:0 (Вилчек 1)
Османлиспор (Турска) – Зимбру (Молдавија) 5:0 (Умар 16. пенал, 26, 50, Киличаслан 74, Русеску 83), први меч 2:2 (Чурукшу 12, Бекдемир 77 - Загаевшчи 24, Дамаскан 62)
Шкендија (Македонија) – Нефчи (Азербејџан) 1:0 (Ибраими 31), први меч 0:0
Спартак Трнава (Словачка) – Ширак (Јерменија) 2:0 (Шранц 57, Тамбе 61), први меч 1:1 (Јирка 87 - Хакобјан 16)
Чукарички (Србија) – Видеотон (Мађарска) 1:1 (Фофана 13 - Гереши 76), први меч 0:2 (Боди 58, Суљић 90+2)
Домжале (Словенија) – Солигорск (Белорусија) 2:1 (Алвир 35, Мајер 69 - Лаптев 61), први меч 1:1 (Трајковски 52 - Игњатијевић 35)
Хајдук (Хрватска) – Јаши (Румунија) 2:1 (Тудор 22, Оханџа 90 - Ћиућур 26), први меч 2:2 (Оханџа 48, Саид 90+4 - Кристеа 19, Пићиони 23)
Будућност (Црна Гора) – Генк (Белгија) 2:0 - 2:4 пеналима (Ђаловић 1, Раичковић 40), први меч 0:2 (Кебано 17. пенал, Самата 79)
Корк Сити (Ирска) – Хакен (Шведска) 1:0 (Оконор 26), први меч 1:1 (Мегвајер 64. пенал - Овоери 83)
Сент Патрик (Ирска) – Динамо Минск (Белорусија) 0:1 (Расадкин 18), први меч 1:1 (Фаган 54 - Коритко 25)
Хартс (Шкотска) – Биркиркара (Малта) 1:2 (Самон 74 - Бубаловић 55, Ерера 67), први меч 0:0
Заглебје (Пољска) – Партизан (Србија) 0:0 - 4:3 пеналима, први меч 0:0
Tреће коло квалификација за Лигу Европе:
Локомотива (Хрватска) – Ворскла (Украјина)
Сент Етјен (Француска) – АЕК (Грчка)
АЕК (Кипар) – Спартак Москва (Русија)
Пандури (Румунија) – Макаби Тел Авив (Израел)
Војводина (Србија) – Динамо Минск (Белорусија)
Заглебје (Пољска) – Сондерјуск (Данска)
Аустрија (Беч) – Спартак Трнава (Словачка)
Херта (Немачка) – Брондби (Данска)
Вест Хем (Енглеска) – Домжале (Словенија)
Луцерн (Швајцарска) – Сасуоло (Италија)
АИК (Шведска) – Панатинаикос (Грчка)
Башакшехир (Турска) – Ријека (Хрватска)
Видеотон (Мађарска) – Митјиланд (Данска)
Славија (Чешка) – Рио Аве (Португалија)
Османлиспор (Турска) – Каљу (Естонија)
Хераклес (Холандија) – Арука (Португалија)
Гетеборг (Шведска) – Хелсинки (Финска)
Биркиркара (Малта) – Краснодар (Русија)
Абердин (Шкотска) – Марибор (Словенија)
Торпедо (Белорусија) – Рапид (Аустрија)
Адмира (Аустрија) – Слован Либерец (Чешка)
АЗ Алкмар (Холандија) – Јањина (Грчка)
Лил (Француска) – Габала (Азербејџан)
Генк (Белгија) – Корк Сити (Ирска)
Гент (Белгија) – Виторул (Румунија)
Јеглава (Летонија) – Беитар (Израел)
Александрија (Украјина) – Хајдук (Хрватска)
Шкендија (Македонија) – Млада Болеслав (Чешка)
Грасхоперс (Швајцарска) – Аполон Лимасол (Кипар)
Мечеви треће рунде квалификација играју се 28. јула и 4. августа
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.