Nula Zvezde i Hofenhajma, crveno-beli obezbedili evropsko proleće!

17

Crvena zvezda – Hofenhajm 0:0 (0:0)

BeogradStadion: „Rajko Mitić“.  Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Bob Maden (Škotska).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gajić, Pankov, Milunović, Degenek, Petrović, Sanogo, Kanga (od 80. Nikolić), Ben (od 80. Eraković), Spiridonović (od 46. Vukanović), Falćineli (od 89. Boaći).

HOFENHAJM: Bauman, Skov (od 89. Sasenjon), Bogarde, Fogt, Nortvajt, Džon, Gajger (od 58. Grilič), Rudi (od 72. Kasim), Gaćinović (od 72. Baumgartner), Dabur (od 46. Kramarić), Klaus.

Fudbaleri Crvene zvezde i Hofenhajma odigrali su nerešeno (0:0) u meču 5. kola L grupe Lige Evrope. Crveno-beli su posle ovog remija obezbedili plasman u narednu fazu, dok je nemački tim osigurao prvo mesto u grupi.

Posle pet mečeva Nemci su prvi na tabeli sa 13 bodova, srpski šampion ima 10, Slovan ima šest, dok Gent nema nijedan.

Zvezda je 15. put obezbedila proleće u Evropi u klupskoj istoriji.

U drugom meču Zvezdine grupe Slovan iz Libereca je sa 2:1 pobedio Gent u gostima.  Golove za češki tim dali su Mara u 32. i Jusuf u 55 minutu, dok ja za goste pogodio Jaremčuk u 60.

U poslednjem kolu Zvezda će gostovati u Liberecu, dok će Hofenhajm dočekati Gent.

Kada je u pitanju večerašnji meč Marakani u prvih 45 minuta nije bilo puno uzbuđenjenja, izuzetno „tvrd“ meč bez puno šansi smo videli, Hofenhajm je bio malo bolji, ali bez konkretne završnice. Gosti su imali jednu izuzetno dobru priliku kada je u 37. minutu pokušao Debur, ali Borjan je sjajno odbranio.

Prvi deo Zvezda je završila sa dva šuta, od kojih je jedan išao u okvir gola. Nemci su pokušali šest puta, Borjan je morao samo dva puta da reaguje. Još malo statistike iz prvog dela igre: 55% posed lopte imali su gosti, domaći 45%. Viđen je i jedan žuti karton - Kangu je u 24. minutu sudija Maden upisao u svoju beležnicu.

Drugo poluvreme nam je donelo malo više prilika i pokušaja na obe strane, a u pravog heroja izrastao je Milan Borjan sa nekoliko odličnih intervencija. Na žalost, ni u drugih 45 minuta nije bilo golova.

Ostaće zapisano da su gosti 17 puta šutirali ka golu Zvezde, pet puta u okvir, dok su puleni Dejana Stankovića pet puta oprobali udarac, a samo jedan je išao ka golmanu gostiju Baumanu.

Hofenhajm je 63% vremena imao posed lopte, Zvezda 37%.

U drugom poluvremenu videli smo tri žuta kartona, Milunović je dobio u domaćem timu, dok su kod gostiju „požuteli“ Bogarde i Vogt.

Treba napomenuti da je škotski arbitar mogao Vogtu mirne duše da pokaže i drugi žuti u 83. minutu zbog prekršaja u kontri, ali je odlučio da pusti prednost i nije se setio da isključi nemačkog defancivca.

TOK MEČA:

Prvo poluvreme:

10. minut – Bez ozbiljnijih prilika na obe strane.

20. minut – I dalje bez šansi i udarca u okvir gola.

30. minut – Izuzetno tvrd meč na Marakani, bez većih uzbuđenja u prvih pola sata igre.

37. minut – Prva dobra prilika na meču, šut Debura iz srca kaznenog prostorao odbranio je Borjan.

45. minut – Prvi udarac ka golmanu gostiju, šut Kange lako je zaustavio Bauman.

Drugo poluvreme:

52. minut - Dobar šut Skova i odbrana Borjana. Na drugoj strani najbolji napad Zvezde i greška Bena, koji je umesto šuta odlučio da asistira i to je učinio veoma loše, pa su gosti uzeli loptu.

58. minut - Odličan pokušaj Gaćinovića sa 25 metara. Posle snažnog udarca lopta je otišla tik iznad prečke srpskog tima.

70. minut – Rasplamsala se igra na obe strane, Zvezda je imala nekoliko dobrih napada, ali nije bilo ozbiljnijih pretnji golmanu gostiju. Slična priča i na drugoj strani pred golom Borjana, Nemci prete, ali golova nema.

78. minut – Sjajan pokušaj Skova i još jedna odlična odbrana Borjana.

82. minut - Nikolić je oprobao udarac. Bez problema za Baumana.

83. minut - Veliki propust sudije iz Škotske, morao je da da Vogtu drugi žuti karton posle oštrog starta na sredini terena.

87. minut - Posle "skraćenog" kornera Klaus je oprobao udarac, ali ponovo Borjan brani!