Почетна / Фудбал / Звезда

Звезда после драме избацила Радник, сумњив први гол црвено-белих

Црвено-бели ће се за трофеј у националном Купу борити са Партизаном који је са 1:0 победио Војводину у Новом Саду

Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у финале Купа Србије, пошто су на свом терену победили екипу Радника из Сурдулице са 2:1.

Голове за Звезду су постигли Немања Милуновић у другом и Дијего Фалћинели у 34. минуту, док је стрелац јединог поготка за Радник био Милан Макарић у 51. минуту.

Црвено-бели ће се за трофеј у националном Купу борити с победником другог полуфинала у којем се састају Војводина и Партизан.

Звезда је повела већ у другом минут голом Милуновића главом, после корнера који је извео Гелор Канга (остаје питање да ли је гол требало да буде признат пошто је Саного покушао да закачи лопту главом иако је био у офсајд позицији), да би на 2:0 повисио Фалћинели у 34. минуту, на асистенцију Ел Фарду Бена.

Радник је смањио у 51. минуту преко Маракића који се лепо снашао у петерцу, а гостујући тим је у самом финишу меча имао две велике прилике да изједначи пошто су Зоран Даноски и Урош Миловановић погодили оквир гола.