Почетна / Фудбал / Звезда

Звезда губила на полувремену од Атлантиса, Грујић са два гола донео преокрет црвено-белима

Црвена звезда је одиграла први пријатељски меч у другом делу припрема, црвено-бели су после преокрета славили победу против Атлантиса са 2:1

Миодраг Божовић је у првој пријатељској утакмици на Кипру, против литванског Атлантиса, извео прилично јак састав, у стартних 11 били су: Кахриман (од 81. Станковић), Цветковић, Луковић, Едсон (од 60. М. Стојановић), Ибањез, Доналд, Ле Талек, Грујић, Срнић, Катаи, Виеира.

Чинило се да ће Звезда лако до победе, бар према ономе што је виђено у уводним минутима сусрета, с обзиром да се Атлантис често бранио и са 11 играча.

Прву шансу црвено-бели су имали у 11. минуту, Хуго Вијеира је пронашао простор и одлучио се за шут са дистанце, али је лопта отишла преко гола.

Слављеник Александар Катаи је у 26. минуту по десној страни у свом стилу „заломио“ два чувара, али је потом шутирао право у голмана.

У 32. минуту Литванци су повели и то голом из једанаестерца. Претходно се Едсон лоше поставио, Кахриман је успео да заустави шут Силе, али је Бразилац потом направио прекршај, а Атлантис је повео са беле тачке – 0:1.

У последњим тренуцима првог полувремена, Папшиш је у последњем тренутку склонио лопту испред Срнића, који је имао празан гол.

У 47. минуту велика прилика за Атлантис! Цветковић је био пожртвован и у намери да сачува лопту у терену, упутио је ризичан пас ка Луковићу. Звездин капитен се оклизнуо, а фудбалер Атлантиса изашао сам испред Кахримана, али је шутирао поред гола.

Вијеира је могао да погоди минут касније, шутирао је са 13 метара, а после одбране голмана Грујић се нашао на правом месту и изједначио – 1:1.

После добре акције Доналда и Грујића, Срнић је са крила пронашао Вијеиру који је у паду ногом шутирао мало изнад пречке.

У 64. минуту Кахриман је интервенцијом руком изван шеснаестерца спречио контру Атлантиса, због чега је добио жути картон.

Могла је Звезда да поведе у 71. минуту, али је погодила пречку. После корнера и гужве која је настала, Ле Талек је успео да се дође до лопте и шутира, али је погодио оквир гола.

У 73. минуту поново је Катаи „нанизао“ двојицу фудбалера, али је у одсудном тренутку био ометен да упути ударац на начин на који је желео.

Само минут касније Грујић је сјајно шутирао са 25 метара, али феноменална је интервенисао чувар мреже Атлантаса.

У 76. минуту шансу је имао и Мичел Доналд. Био је сам пред голманом, али чувар мреже ривала ногом брани и скреће лопту у корнер.

Ипак, Звезда је напокон преокренула у 77. минуту и то другим голом на мечу Марка Грујића, који је после дуплог паса са Вијеиром рутински затресао мрежу!

У 82. минуту, због међусобног кошкања, црвене картоне добили су Катаи и Јокшас. Оба тима меч су наставила са по десет играча.

Последњу прилику на сусрету имала је Звезда, у 86. минуту дупли пас Вијеире и Срнића, а овај други је потом заобишао и голмана, али је погодио само спољни део мреже.

Ово је била прва Звездина провера резервисана за недељу, а од 16 часова, снаге ће одмерити Црвена звезда и Волгар.