Почетна / Фудбал / Звезда

Звезда прокоцкала 2:0, хет-трик Собјеха за победу Хановера (ВИДЕО)

Црвена звезда се није обрукала против бундеслигаша Хановера. Јесте изгубила, али је водила са 2:0 и била на путу да му нанесе убедљив пораз. Али, онда је уследило повлачење на своју половину, улазак Пољака Артура Собјеха и његов хет–трик за преокрет. Лалатовића би требало да забрине пад концентрације и физичке спреме у последњих 15-ак минута као и дефанзива

Црвено–бели су фуриозно отворили меч и повели већ у четвртом минуту. Треба напоменути да је ветар у леђа саиграчима дао голман Кахриман одбранивши зицер Штиндлу минут раније.

Звезда је дошла до предности после одличне полуконтре коју је могао да заврши Савићевић, али је у ситуацији један на један са голманом Алмером тежио егзибицији. Ипак, акцију је пратио Гаврић, био за корак ближи од Марсела и спровео одбитак у мрежу.

Можда је судија Рајх могао да покаже на белу тачку у шестом минуту кад је Сакаи срушио Ракића, али с обзиром како је Звезда играла није то ни било важно.

Јер, у 11. минуту било је 2:0. Пола посла обавио је Лазовић, сјајним дриблингом се ослободио чувара на десној страни, ушао у казнени простор и као на тацни упослио Гаврића, који се снашао пред гол–линијом. Опет је Савићевић могао да буде стрелац, али му се још једном покушај егзибиције обио о главу.

Црвена звезда – Хановер 2:3 (2:2)

Стрелци: 1:0 – Гаврић у 4, 2:0 – Гаврић у 11, 2:1 – Собиех у 25, 2:2 – Собиех у 38, 2:3 – Собиех у 82. минуту.

Стадион: Градски у Птују. Гледалаца: 1.200. Судија: Марјан Рајх (Словенија). Жути картони: Планић, Ковачевић (Црвена звезда). Црвени картон (са правом замене): Жозелу (Хановер) у 13. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман, Петковић, Планић, Павићевић, Мијаиловић, Ковачевић, Милијаш, Савићевић (од 64. Печник), Лазовић, Гаврић, Ракић.

ХАНОВЕР: Алмер, Андреасен, Сакаи, Приб (од 67. Кијотаке), Штиндл, Хоселу (од 15. Собјех), Тискер, Хирш (од 67. Гулселам), Пандер, Марсело, Битенкур (од 72. Караман).

Два минута касније, црвени картон за Хановер. Добио га је Хоселу. Саплео је Планића док се овај придизао са земље, бесан због фаула Звездиног штопера. Планић је добио жути картон. Да му је арбитар Рајх показао јавну опомену и у другом минуту и он би морао ван.

Пошто је меч пријатељског карактера уместо искљученог Хоселуа ушао је Собјех и растурио црвено–беле до краја првог полувремена.

Постигао је голове у 25. и 38. минуту. Код првог, лоше је интервенисала одбрана Звезде као и Кахриман, а код другог, нема криваца. Собјех је послао „бомбу“ са 25 метара под пречку.

Хановер је тако казнио изненадно повлачење Звездиних фудбалера после вођства. Мада, Ракић је био замало непрецизан са око 20 метара у 23, као и Милијаш у 26. минуту.

Изузетно лошу реакцију одбране српског шампиона Шдингл умало није искористио на другој стативи у 45. минуту!

Друго полувреме није било ни налик првом, а прву прилику у том периоду имала је Звезда. Лазовић је резонски, из прве, „ухватио“ волеј са десетак метара искоса, али је изблокиран!

Аплаузе због уласка у игру повратника на Маракану Нејца Печника у 64. минуту умало није утишао Приб из слободног ударца!

Кахриман је спасио Звезду пораза у 79. минуту! Кијотаке је преварио Планића, потом у шеснастерцу лажњаком и Мијаиловића, али Кахриман је раширио руке и скратио угао Јапанцу. Лопта се од Звездиног голмана одбила до стативе.

Ипак, Собјех је исправио Кијотакеа за хет–трик! У 82. минуту искористио је деконцентрисаност Планића, изашао један на један са Кахриманом и лобовао га – 2:3.