Почетна / Фудбал / Звезда

Звезда головима Пешића "отресла" Јавор, повредио се Аџић (ВИДЕО)

У односу на меч Лиге Европе са ЦСКА (0:0) тренер црвено-белих Милојевић је за дуел са Јавором променио пола поставе, "резервисти" лако "одрадили" Ивањичане

Црвена звезда – Јавор 3:0 (2:0)

Београд - Стадион: Рајко Митић. Гледалаца: 7.588. Судија: Илија Брдар (Нови Сад). Помоћници: Дејан Поточан (Вршац) и Горан Бељин (Бела Црква). Жути картони: ФримпонгРачић (Црвена звезда), Марчић, Црномарковић (Јавор). Стрелци: 1:0 Лука Аџић у 6, 2:0 Александар Пешић (једанаестерац) у 29, 3:0 Александар Пешић у 72. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Бабић, Фримпонг, Родић, Рачић, Аџић (од 71. Милић), Илић (од 64. Срнић), Бен, Крстичић (од 60. Милијаш), Пешић. Тренер: Владан Милојевић.

ЈАВОР: Ђогатовић, Ристовски, Марчић (од 46. Маричић), Ђерић, Корнелијус, Црномарковић, Севић (од 80. Илић), Петковић (од 62. Цветковић), Мркаић, Амановић, Панић. Тренер: Владо Јагодић.

Црвена звезда је са знатно измењеним саставом у односу на онај од пре три дана из меча са ЦСКА у Лиги Европе лако изашла на крај са Јавором у Супер лиги Србије - 3:0.

Звезда је на Маракани повела после првог озбинијег напада. Пешић је ушао у казнени Ивањичана на десној страни у 6. минуту, заустављен је, али се лопта одбила на леву страну где је примио Лука Аџић, заобишао је ривала, а онда ударцем по дијагонали матирао голмана Ђогатовића - 1:0.

У 14. минуту голман Борјан направио је фаул на 18 метара од свог гола по средини. Севић је гађао под пречку из слободног ударца, али се Борјан искупио за пропуст и избацио лопту у корнер после параде.

Четири минута касније Звезда је могла да дуплира предност, Крстичић је убацио лопту у казнени, пажњи ривала измакао је десни бек Родић, изашао сам пред голмана Ђогатовића, а онда шутирао у њега.

У 29. минуту нова добра лопта у простор за Пешића од стране Фримпонга, мало је умакао Црномарковићу, који га је оборио у казненом, а судија Брдар је показао на "креч". Са 11 метара сигуран је био Пешић - 2:0.

До полувремена више није било већих узбуђења, једино је Фримпонг "пожутео".

Почетком наставка зицер је имао Бен, изашао је сам пред Ђогатовића, онда је оклевао, потом пробао да га заобиђе, али је изгубио битку у надмудривању.

И наредних десетак минута Бен је био у центру пажње, прво је оклевао па је изблокиран, онда је "бацио ривала на земљу", али је опет изблокиран на осам метара од гола, а онда је са десетак метара са средине послао лопту на трибине.

Лука Аџић се повредио сам после шута у 71. минуту, заменио га је Милић, а већ у наредном нападу Београђани су увећали предност. Нова лопта у простор по левој страни са које су стизале све невоље по Јавор, па и голови, Пешић је био најбржи, само је гурнуо лопту испод Ђогатовића - 3:0.

Два пута је Амановић у другом делу запретио Борјану, али је голман црвено-белих оба пута био сигуран.

Семафор 23. кола Супер лиге:

Напредак – Спартак ЖК 4:3 (Ндиаје 20, Зец 23, Николић 73, Вулић 90+2 - Савковић 4, 90+1, Чечарић 45)

Земун – Борац 3:0 (Дуповац 10. аутогол, Ђенић 35, 64)

Црвена звезда – Јавор 3:0 (Аџић 6, Пешић 29. једанаестерац, 72)

Војводина – Вождовац 2:0 (Зличић 51, Езе 71)

Рад – Радник 1:1 (Веселиновић 33 – Ивановић 63)

Чукарички – Мачва 2:0 (Овусу 14, Пушкарић 47)

13.00: Раднички (Ниш) – ОФК Бачка

14.00: Младост – Партизан