Golom Džagoeva CSKA izbacio Zvezdu, Pešić promašio zicer u finišu i meč završio u suzama (VIDEO)

73

Beogradski crveno-beli u Moskvi odigrali revanš meč 1/16 finala Lige Evrope sa CSKA, i nakon 16 mečeva ove godine završi su evropsku priču

CSKA – Crvena zvezda 1:0 (1:0)
Moskva - Stadion: VEB arena. Gledalaca: 18.753. Sudija: Manuel de Sousa (Portugalija). Pomoćnici: Rikardo Santos i Nuno Pereira (Portugalija). Žuti kartoni: Vernblum, V. Berezucki, Kučajev (CSKA), Le Talek, Stojković (Crvena zvezda). Strelac: 1:0 Alan Džagoev u 45+1. minut.
CSKA: Akinfejev, Ignaševič, V. Berezucki, Vasin (od 26. Nababkin), Fernandes, Džagoev, Natho, Vernblum, Kučajev, Vitinjo (od 77. Milanov), Musa. Trener: Viktor Gončarenko.
CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Savić, Le Talek, Rodić, Donald (od 78. Srnić), Jovičić (od 88. Račić), Ben, Krstičić, Radonjić (od 88. Adžić), Pešić. Trener: Vladan Milojević.

Posle 16 mečeva ove sezone u Evropi crveno-beli su završili evropsku priču. Golom Alana Džagoeva CSKA je u 1/16 finala Lige Evrope izbacio Crvenu zvezdu (1:0), jer je u Beogradu bilo 0:0.

Trener beogradskih crveno-belih Vladan Milojević je na teren poslao očekivani sastav sa Benom, Radonjićem i Pešićem u napadu.

Prvi opasniji napad izveo je CSKA, u 9. minutu Musa je probio po levoj strani, došao skoro do gol-aut linije, a onda je zavrnuo loptu na peterac ka Vernblumu, ali je to predosetio Borjan i izleteo na loptu, ukrotivši je iz drugog pokušaja.

Zvezda se branila u startu, Moskovljani su bili bez ozbiljnijih šansi, a malo više uzbuđenja bilo je kada bi Zvezdini igrači pogrešili i dali priliku rivalima da priprete.

Tek u 20. minutu pripretili su Beograđani, prošao je po levoj strani Radonjić, probao da zavrne na peterac, ali nije uspela da prođe lopta do Krstičića, nekoliko sekundi kasnije Krstičić je ipak šutirao, ali je izblokiran.

U 25. minutu odlična prilika za Zvezdu, Radonjić je prešao trojicu rivala u rekontri, dao loptu u prostor Jovičiću, u sredini je sam bio Ben, samo je trebalo da dobije loptu, ali je veznjak Zvezde to loše uradio i odlična šansa je propala.

Deset minuta kasnije Borjan je u svom petercu išao na loptu, sudario se sa Musom, sudija je ostao nem, lopta je nekoliko sekundi ostala u petercu, na kraju je došla do Kučajeva, koji je sa desetak metara gađao, i na sreću Zvezde promašio gol.

Minut 40. i sjajna prilika za Zvezdu, Ben je otao loptu, šansa tri na dva, novjlija u timu Zvezde je ubacio loptu sa strane u srce kaznenog ka Pešiću, on je bio prebrz, ali iza njega je bio Radonjić, no desilo se najgore, Pešić je samo pipnuo loptu, time prevario i Radonjića i prilika je otišla u nepovrat.

Svi propusti Zvezde u napadu kažnjeni su u nadoknadi prvog poluvremena. Desetak igrača se sjatilo na polovini terena uz desnu aut liniju, u toj gužvi je Fernandez igrai i rukom, št sudija nije sankcionisao, Moskovljani su isčeprkali loptu, prosledili je na levu stranu ka usamljenom Kučajevu, on je bez pratnje uleteo u Zvezdin kazneni, na kraju centrirao paralelno sa petercem, lopta je prošla kroz noge Stojkoviću gde je na petercu dočekao Džagoev i čak uz malu, ali nedovoljnu blokadu Rodića, smestio u Borjanovu mrežu - 1:0.

Početkom nastavka Le Talek je napravio faul na sredini terena, a potom se bunio i čini se više zbog toga je dobio žuti karton.

Ubrzo je istom merom kažnjen i Vernblum, iako je prvo odneo loptu, a potom Radonjića.

Prvi ozbiljniji pokušaj imao je u nastavku CSKA, Vitinjo je probao sa dvadesetak metara u 56. minutu, ali je Borjan bio siguran, kao i koji sekund potom kada je istrčao i izbio loptu na 18 metara ispred napadača CSKA.

Dva minuta kasnije probao je ponovo Vitinjo, sada sa 14 metara iz naleta, ali je lopta otiššla dva metra iznad prečke.

U 63. minutu Džagoev je mogao da duplira prednost, glavom je šutirao posle centaršuta sa leve strane, ali je Borjan refleksno odbranio rukom, probao je i Vernblum petom sa dva metra, ali je u gužvi ipak Borjan nekako ščepa loptu.

Donald je napamet vratio loptu u 70. minutu ka svom kaznenom, dao je u noge Musi, na sreću njegov šut ukrotio je Borjan.

U 78. minutu sa 25 metara probao je Radonjić, ali je siguran bio Akinfejev. U istom minutu Donalda je zamenio Srnić.

Ulazak Srnića doneo je zicer za Zvezdu u 81. minutu. Sa desne strane centrirao je Srnić, lopta mu je prešla preko noge, krenula ka petercu, svi su ostali zatečeni, na nju je krenuo samo Pešić i na četiri metra od gola je - promašio.

U 88. Adžić i Radonjić su ušli na teren, sve adute trener Milojević dao je na napad.

U 90. minutu Ben je sa 12 metara iskosa neometan šutirao, ali nije pogodio gol pored sporog Berezuckog.

Do kraja su Moskovljani "krali" vreme i uspeli da prođu u osminu finala.

Aleksandar Pešić meč je završio u suzama, nije mu bilo lako promašio je zicer za prolaz u osminu finala.

Zoran CZZG

Napred Zvezdo...obradujte nas večeras...SVUDA GRMI OKOLO....

Babajaro

Teško biće 7:0 garantovano

Umut

Ćaooo nema višeeee

Miki

Gluposti, šta grmi. Ni ne treba da grmi već treba normalno da navijamo. Baklje, topovski udari, performansi su gluposti koje treba izbaciti sa stadiona. Samo normalno, uostalom imamo prilike da vidimo kako treba da izgleda, kao na stranim stadionima a ne da se ponašamo kao praljudi.

gropn II

Brat Dzaga i Nasa Raga

007

sad se žali berzane mali ..uefi čeferinu i Putinu..jalovi CSKA protiv katanaca ipak je golom jedinog majstora na utakmici DŽagojeva zasluženo otvorio bunker

Покрасти лопове није грех

Леп гол, због праведног играња божје руке. Бог гледа одозго и услишава гнев покрадених клубова Србије.

sns united

komentar BULLSEYE,sto bi rekli Englezi

Jovan

Gledalaca nema ni 15.000,fudbal nikakav prvih 45 min,a onaj ocaj koji je najvise Donald(kud ne ode ma gde zimus) pre 8 dana u Bgd"prikazao"je overio malopre u minutu nadoknade..kiks na pola terena ko vrata,polukontra..gol..Jovicic i Krsticic,nista nigde,organizacija igre bekovi..S tim pristupom jos smo i dobri na poluvremenu.

Mile

Sramnih 45 minuta

Kole

Savic ozbiljna Rupa!!!

strasno

zar ovaj terzic misli sa pesicem da dobije csk,ovde bre nema ko da da go,nessto se trti tu a nemoze napadaca pravog da ima u timu,uzas uzas uzas

@strasno

Nemoj tako, za Pesica neko nudio kako on kaze 5 miliona....e sada koje valute to je pitanje.

Zuk

Napred zvezdo i obraduj grobare.

Mile

Sto mi je zaaaaaooo, ali kada sam malo bolje razmislim , bas me zabole.

Rale

Pozdravio vas Dzagoev.

Zvezdas

Da smo iskoristili samo jednu sansu prosli bi, eto toliko mali nam fali...impotentni smo u napadu strasno.

@zvezdas

A kao odbrana je dobra? Tek se u ove dve utakmice videlo kolika rupa je ovaj Savic, Stojkovic sem borbenosti nema sta da ponudi, veoma limitiran, Le Talek kako kada, sredinu nemamo vise, Donald je bio najgori, Ben i Pesic zalutali. Sve u svemu dobro smo i prosli, a da smo imali srece i odlicno. Nisu ni ovi iz CSKA nista vala, puno smo ih precenili u prvoj utakmici, oni vec u sl kolu ispadaju realno.

Zvezdas

Vrati se Kanga!

Dragan

Zakasnele izmjene ostalo je ok

M.N 33

Donald, ne treba vise nijednu utakmicu da odigra u dresu Zvezde, najgori na terenu, svaka cast momci glavu gore idemo do titule.

007

a klark milojević ko klark bata đora i kad gubi čuva se za zadnjih 10 m a onda klasične nabacoke i umalo da mu uspe pored onih izrnđalih puževa berezuckog i ignaševića ..

Вук самотњак

Момци, хвала за ову сезону у Европи! Након дуго времена, играо се фудбал на Мари! Сада се окрећемо домаћем првенству па да будемо још бољи у Европи. Нико, коме је Звезда у срцу, не замери на овом поразу!

cacak

nadam se da ce pantic u emisiji volim partizan najzad priznati da je sudija odstetio zvezdu

@cacak

"odstetio"? Jedino ti je opravdanje da nisi rodjen u Srbiji, ako nisi.

Bons

I dalje se dicimo sa Vama.Hvala Vam za dobre igre i samo tako nastavite .Volimo te ZVEZDO.

Jovan

Pesic moze da daje golove u namestenoj JSL,jos mu daju 2 soma po golu,pa nije mi dobro.

joco

videlo se u nedelju kako se daju golovi u nameštenoj ligi.

slobinator

glavni utisci.da je zvezda sve vreme igrala kao u poslednjih 20 minuta prošla bi dalje.previše ziheraška,da ne kažem kukavička igra koštala je eliminacije.cska se nije pokazao kao nekakav bauk.dalje ,zbog bednog miliona zvezda se odrekla kange koji je i odveo u grupnu fazu.on je falio da svojom borbenošću i nekim šutem iz daljine možda reši dvoboj.kako ćeš bez najboljih na megdan bogatim.takođe je mnogo nedostajao i boaći,ali to je već viša sila.najzad onoliki promašaji u dve utakmice se ne smeju događati profesionalcima.pešić pogubljeno čeka da mu dođe lopta umesto da krene na nju i zakuca je u mrežu.najzad nedopustivo je da ekipi padne koncentracija u 46.minutu.nije zvezda umala ni sreće,ali je ruku na srce nije ni zaslužila

Jovanca

Sto smo veceras uzivali ali gde su kemoni, da nisu otisli u njihovu rupu.Ovo treba da se proslavi sada ce mamke da se zale.Terzicu pisi Saopstenje.

Lazarevac

Ovom smehotresnom partijom ovog Pesica, cena mu je momentalno porasla i sada vredi 7,5 miliona evra. - Terza. Samo cu reci-stariji ljudi, zvezdasi, koji su u fudbalu celog zivota i s kojima pricam, smeju se ovom Pesicu mesecima i svi su saglasni-lik je nivo Rada, Javora, itd, a u domacem prvenstvu mu se namestaju golovi. Decko ne vredi ni 1 milion evra, to je realnost. Tanak, tanak...

kralj_brzina

Bravo momci!!! Nema se sta zameriti. Nista se nemoze preko noci, iskustvo vecinom prevlada, zivci su mirniji a samim tim i zavrsnica ubojitija. Miloje svaka cast na taktici. Sve ce to biti bolje naredne sezone u evropi.

Inspektor Draguljce

Bravo momci. Cestitke iako niste uspeli. Sa jednim cska smo bili na gol do prolaza. Na oko su oni bili bolji rival, vise igrali, imali vise napada, ali opet ste vi imali bolje sanse, a bila ih je nekolicina odlicnih. I ne treba zaliti, nije se dalo. Nema pametovanja, kao sto ce mnogi biti generali posle bitke. Niko ne garantuje i da nismo primili taj gol posle glupo izgubljene lopte u poslednjim sekundama prvog poluvremena da bismo prosli. Ovo je jedno veliko iskustvo za sve vas i uopste niste daleko da pobedite i tim koji je dosao iz Lige Sampiona. Malo manje nervoze, vise koncentracije i pre svega igre ka napred sa kontaktom i duelom, i bar jos malo brze, i to je taj nivo. Divni ste za sve sto ste nam pruzili do sada ove sezone, sto ce se zavrsiti nadam se i novom titulom. Znam da je svako od vas zeleo najbolje i da se borio do iznemoglosti na tom minusu. Dace Bog bice bolje drugi put... Napred Zvezdo!

Shearer

Bolja šansa neupućena lopta Pesica od šuta Dzagoeva i refleksne intervencije Borjana ?!

Banjaluka

I vi ste, kako ste rekli, za ovog Pesica odbili 5-6 miliona? Centarfora koji u Ligi Evrope nije dao nijedan gol, pogledajte samo sta je taj covjek uspio da promasi veceras ili recimo u derbiju...Ali nema veze, vec u subotu zabice nekim cobanima 2 komada, od toga jedan iz penala...

Kapetan

Kad ovakav cska ne pobedis ma das gol onda i ne zasluzujes da ides dalje a pesis axaxaxa prosto receno on moze samo u brokeza ligi da daje golove ,rudonja samo u brokeza ligi da glumi igraca,donald bolje ne komentarisati kao ni onog krsticica

Mile

Kasne izmene su se pokazale kao losa taktika.

Zvezdaš

Pa bolje da smo izgubili 3:0 nego ovo.Uvek nam fali ta "dlaka" da prođemo i protiv CSKA i Ludogoretsa i Bordoa.Centarfor Temnića iz Varvarina onakve zicere ne sme da promaši,a kamoli Zvezdin centarfor i potencijalni reprezentativac.Igra je bila zadovoljavajuća,čak jedna od boljih od kako smo ušli u LE,samo nam je falila ta završnica,kao i uvek do sada.Tek sada vidim koliko nam fale Kanga i Boakye.Bez njih teško da bi i do Play offa za LE došli.Ipak,ono što mogu reći ovim momcima je veliko HVALA na nezaboravnoj sezoni.Ovo je veliki uspeh za naš klub i fudbal.Sada nam ostaje da ovu fenomenalnu sezonu krunišemo duplom krunom.NAPRED ZVEZDO UZ TEBE SMO SRCEM SVIIIIM!!!!!!

Dragan Bgd

Vidi se da se ne baviš sportom,ja jesam,nikad nisam voleo poraze ali sam ih stoički i sportski podnosio i težio da ih bude mnooogggooo manje od pobeda i bilo je tako.Nije isto,dali si izgubio sa gol razlike ili 3,4,5,pitaj ove musave,šta ih manje boli ovde da Finamo Kiev,2:3 ili u Kiev 1:4 ili da su tesno izgubili sa po 1: 0.Još kad se tome doda da je onaj igrao rukomet i primirio loptu,poslao loptu,sudoje zažmurile i tako nas izbace.Čak i jad me protivnik nadigra,ne padam,shvatim gde je bilo loše i ispravljam i idem dalje.Tako i sada,nadigrli nisu Zvezdu,mnogo skuplje igrače imaju,nisu imali žutu kugu kao Zvezda da ih ruši i to je to,idemo daljre.

@zvezdas

Ne fali vam dlaka da prodjete nego ste par dlaka vec iskoristili, ne bi vi prosli ni Krasnodar, ni Spartu a ni Keln izbacili da nije bilo tih dlaka (slucajnih golova Kange jednom u 100 godina, Boaci onakav gol kao Kelnu nece nikada vise dati, ma nece gol pogoditi vise iz te pozicije do kraja karijere) a utakmicu sa Krasnodarom ne treba zaista komentarisati, tu nije bila dlaka vec citava perika.

zuli stojkovic

kako mu lopta prodje kroz noge steta........

ovo je trenerov poraz!

zenga

velika greska prodaja kange bolje da su prodali radonjica ako su imali prilike.zvezda je tebala igrat veci deo utakmice ovako ko zadnji 15minuta

FkpCascais

Tacno

xxl

Nisu prodali Radonjica jer ocekuju da eksplodira na svetskom prvenstvu i da mu skoci cena.E,sad,to bi se mozda i desilo na svetskom prvenstvu u atletici jer je decko promasio sport kojim se bavi.Ali ovo je Srbija pa ce on,nicim izazvan,i dobiti taj poziv za reprezentaciju.

kiza

kao navijač zvzede moram d akažem da je zvezda večeras sasvim zasluženo izgubila zbog katastrofalne taktike koju je trener milojević postavijo a koja se nikad ne postavlja u igri jer je ona garant gubitka utakmice što se večeras i desilo a to je taktika sa dugim pasovima i sporom igrom što se zvezdi obilo o glavu a garant za pobedu su kratki pasovi brza igra bez mnogo driblanja i vučenja lopte garant pobede što se večeras nije desilo i zato mislim da trener milojević mora da dobije otkaz jer je uništijo zvezdu

kizo, grobrau

steta sto te nsu angazovali za trenera Zvezde!

Pavle Bg

Aleksandre Pešiću, bio si najlošiji igrač u prvom meču, danas još gori.Došao si u veliki grad, u najveći klub pa shodno tome treba i da se ponašaš.Dereš se na nekog od saigrača, a bio si najgori.Umislio si da si nekakav centarfor, gol igrač, a najveći si indijanac.Tvoj domet je ova naša buđava liga, da daš po neki gol iz igre, neki iz penala.Pogledaj kako su igrali Zvezdini cenarforovi,kako su se borili.i kakav odnos su imali prema dresu i navijačima.Pogleda,nije sramota.Sramota je kako igraš i kako se ponašaš.

AcA

Bravo. JLS pravi nase igracine da misle da vrede milione a onda potonu lako u Evropi, kao recimo onaj Grujic wunderkind ili kako ga bese zvali.

Nenad

Boaći je lićno Darko Pančev za Pešića.Ali to treba objasniti ovim našima u klubu i pre svega velikim obožavaocima Pešića. Uz to nadam se da je sada jasno Miloju da ne mogu istovremeno igrati Jovičić-Donald-Krstičić. Čim je razdvojen ovaj trio mi smo napokon počeli da igramo kako treba.Sasvim solidna partija Bena. Smatram da bi smo sa Kangom i Boaćijem na nivou igara iz kvalifikacija CSKA verovatno prošli. Sportski pozdrav !

@nenad

Pa jeste kao Darko Pancev, dao 7 golova za 10 god po odlasku iz zvezde, najveca prevara od igraca. Boaci je zaista Darko Pancev za svakog igraca u zvezdi.

Највећа превара од играча освојила златну копачку? Погледај гол који је постигао Глазгов ренджерсу! Панчев је био центарфор типа Инзагија, увек на правом месту! Иди коментариши риболов или тако нешто!

Šteta

Gospodin Milojević TEK u zadnjih 10' menja igrače.. E, moj treneru.. Ovim kukavičkim pristupom je k'o gumicom izbrisao SVE svoje prethodne zasluge. Ne mogu da budem ponosan i pored svega, Zvezda je MORALA da da BAR jedan gol večeras, uz prethodno BAR jedan gol na Rajku. Ovaj CSKA je IZVIKANA ekipa, STVARNO ŠTETA za ovako BEDAN i ZIHERAŠKI pristup igri, POGOTOVO u napadu. MORALI smo da prođemo..

oto fon schtuka

Nesto talenta, nesto hrabrosti i nesto srece za godinu za pamcenje. Svaka cast i nek svaka bude ovakva svim nasim klubovima u evropskim takmicenjima. Kada bi se jos dodalo nesto iskustva i umeca imali bi za koga da navijamo svake godine.

Tokyo

CSKA ume, za razliku od Zvezde, da igra ovakve mečeve. Takođe, moramo imati u vidu da se ne može proći dalje ako se ne postigne gol. Prošla je dalje ekipa koja iza sebe ima redovna učešća u evropskim takmičenjima, što svakako iskustvo koje nedostaje našim ekipama. Dakle, ne pričam o iskustvu pojedinaca, već o klupskom/timskom iskustvu. Za ovu sezonu je, po meni, dovoljno postignuto prolaskom grupne faze Lige Evrope. Kada bi svake sezone bilo tako, za koju godinu bismo se mogli nadati nekom ozbiljnijem rezultatu. Uz konstantno ulaganje u omladinski pogon, finansijsku stabilizaciju i održavanje ekipe na okupu koliko god dugo je to moguće. Time dolazimo do zaključka da je uspeh u međunarodnom fudbalu skup pojedinačnih elemenata, od kojih je svaki na svoj način bitan. Važnu ulogu, naravno, igra i sreća, ali ona se mora zaslužiti.

@Tokyo

Ako cemo realno srecu smo potrosili u Krasnodaru i to ogromnu inace ne bi ni videli Evrope ni ove god. Tako da je ovo iznad nasih realnih mogucnosti. Moglo je ladno i tako da bude pa sam ja zadovoljan ovim. Ali ipak da dodam Miloje kukavice!

FkpCascais

Ulaganje u odabrana pojacanja!!! To je to sto je dovelo Zveezdu dovde, a ne omladisnki pogon.

Soler

Koliko ono rece terza da vrede radonjic i pesic eeee moj miloje koga ti slusas a ne smes da menjas a ovog pesica obavezno na sp

Placi

Karma je cudo.Usli ste u le zahvaljujuci kradji u rusiji .ee sad se bolno vratilo!

ja

to je kada kradljivci pricaju o kradji u dvomecu krasnodar dao 3 neregularna gola a jedan regularan im nije priznat i govoris o krqadji,sta ti je grobarski mozak, da vam nije bilo marka da vas pusti i da niste upali u daleko najslabiju grupu ne bi ste ni jesen doziveli a kamoli prolece treci put u vasoj istoriji za razliku od zvezdinih 15

Partizan

Sutra gledajte evropski partizan koji ide u osminu finala

Knego

Igrači Zvezde junački su se borili I možda sa nedostatkom sreće izgubili utakmicu. Moglo je I bolje ali I ovo je dobro izdanje Zvezde protiv renomiranog protivnika. I nije Pešić promašio najbolju šansu jer nije ni stigao do lopte, mada se požrtvovano bacio ka njoj, koju bi drugi samo pogledom propratili. Promašio je Ben pred sami kraj utakmice, sam sa svega desetak metara.

Srbija ne u EU

Bravo za CSKA od grobara.A zvezdi da ponovo za 25 godina doceka prolece.

Bratija

Steta za Pesica! Rasan strelac! Sada bi vredio oko 10 miliona!

@Bratija

Ih pa nije Bitcoin pa da mu vrednost skoci 100 puta za god. 100-200 hiljada je realno.