Zvezda je u Ligi šampiona!!!!!!!!! Dva gola Bena i dve asistencije Degeneka za istoriju (VIDEO)

52

Salcburg i Crvena zvezda na Red bul areni imali odlučujuću bitku za grupnu fazu Lige šampiona, domaćinu ni penal nije pomogao

Salcburg – Crvena zvezda 2:2 (1:0)

Salcburg - Stadion: Red bul arena. Gledalaca: 31.000. Sudija: Cunejt Čakir (Turska). Pomoćnici: Bahatin Duran i Tarik Ongun (Turska). Žuti kartoni: Pongračić, Šlager, Dabur (Salcburg), Stojković, Krstičić, Pavkov (Crvena zvezda). Strelci: 1:0 Munas Dabur u 45, 2:0 Munes Dabur (jedanaesterac) u 48, 2:1 El Fardu Ben u 65, 2:2 El Fardu Ben u 66. minutu.

SALCBURG: Stanković, Ulmer, Pongračić, Ramaljo, Lajner, Hajdara, Volf, Samasesku, Šlager (od 83. Prevljak), Daka (od 70. Jabo), Dabur. Trener: Marko Roze.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Savić, Degenek, Rodić, Krstičić, Jovičić, Milić (od 49. Pavkov), Simić (od 37. Jovančić), Radonjić (od 81. Gobeljić), El Fardu Ben. Trener: Vladan Milojević.

Domaćin je žustrije krenuo, dva prodora po strani, jedan šut iz daljine, ali ništa opasno.

Beogradski crveno-beli imaju veliku podršku navijača, maltene se samo Delije čuju na red bul areni koliko su glasne.

U 10. minutu Daka je imao zicer, duga lopta u prostor, Borjan je izleteo i promašio je, Daka je ostao pred praznom mrežom preostalo je samo da šutne ka golu, ali se onda iza njegovih leđa stvorio Savić, uklizao izblokirao put lopte u praznu mrežu i spasao Borjanu "kožu".

Ubrzo je probao i Volf iz daljine, slab šut, ali je u 14. minutu znatno opasnije pripretio Ramaljo, odbio je Borjan loptu, došao je do nje Hajdara, probao iskosa, ali je Borjan uhvatio loptu.

Dabur, Daka i Šlager su "provozali" kompletnu odbranu Zvezde u 19. minutu, Daka je izbio sam pred Borjana, koji mu je krenuo u susret i nekako uspeo da odbrani.

Zvezda se malo oslobodila pritiska, ali do prave šanse nije mogla, tek dva izuzetno neprecizna udarca Radonjića je sve što su uradili crveno-beli.

Vladan Milojević je u 37. minutu zamenio Veljka Simića, ubacio je defanzivnijeg Jovančića, ali se i pored toga Zvezdina odbrana povija, a napad je samo misaona imenica.

Samaseko je probao dalekometnim udarcem u 41. minutu, ali je i njega Borjan ukrotio.

A, onda šok u 45. minutu po crveno-bele, ubačena lopta sa leve strane na peterac, Dabur se prikrao između štopera Savića i Degeneka i plasirao loptu u mrežu - 1:0.

Samo što je počeo nastavak penal za domaćina. Volf je prošao kroz sredinu, uspeo da šutira sa ivice kaznenog, Borjan je odbranio, ali je sudija Čakir pokazao na belu tačku, jer je posle šuta na igrača Salcburga uklizao Savić i "pokosio" ga. Dabur je bio siguran - 2:0.

Posle drugog gola Milojević je odmah zamenio nezapaženog Milića i uveo klasičnog napadača Pavkova.

I odma šansa za Pavkova, otresao je posle auta rivala, ušao sa strane do peterca, a kada je ostao sam pred golmanom loše je šutirao.

U 60.minutu Pavkov i Hajdara su se sudarili glavama, Pavkov je krvav ostao da leži na zemlji, a onda je na njega kopačkama skočio Pongračić, nastala je gužva, epilog žuti kartoni za Pongračića i Krstičića.

Ovo kao da je dalo krila crveno-belima, krv je uzavrela, a onda je krenula mašinerija, probudili su se i navijači.

U 65. minutu Degenek je na desnom krilu ukrao loptu rivalu, odmah centrirao i na metar od gola našao Bena, utrčao je i samo postavio nogu - 2:1.

Naredni napad - izjednačenje. Faul na sredini terena, ubačena lopta, Degenek sam deset metara od gola, prebacio je glavom istrčalog golmana Stankovića - 2:2. Da li je loptu dirao Ben ili nije, nije ni bitno, završila je u mreži. UEFA je rekla, gol se pripisuje Benu.

Dabur je probao do het trika, u 73. minutu ja se sedam metara probao glavom, ali nije bio precizan. Hajdara je potom za malo bio neprecizan sa 25 metara.

Jabo je sa 20 metara gađao rašlje u 78. minutu, ali se Borjan ispružio koliko je dug i uhvatio živu loptu.

Posle rekontre u 93. minutu Dabur je ostao sam na šest metara po sredini, šutirao, na sreću slabo.

Naredni napad zicer za Salcburg, Ramaljo je naleteo glavom i šutirao sa sedam metara, ali je Borjan sjajno odbranio.

Čakir je odsvirao kraj, a nekoliko stotina navijača Zvezde je uletelo u teren, fešta je počela...

Semafor 4. kola Lige šampiona (kvalifikacije):

Utorak:

Dinamo Kijev (Ukrajina) - Ajaks (Holandija) 0:0, prvi meč 1:3

AEK Atina (Grčka) - Videoton (Mađarska) 1:1 (Mantalos 48. jedanaesterac - Nego 57), prvi meč 2:1

Dinamo Zagreb (Hrvatska) - Jang bojs (Švajcarska) 1:2 (Hajrović 7 - Oro 64. jedanaesterac, 66), prvi meč 1:1

Sreda:

Salcburg (Austrija) - Crvena zvezda (Srbija) 2:2 (Dabur 45, 48. jedanaesterac - El Fardu Ben 65, 66), prvi meč 0:0

PSV Ajndhoven (Holandija) - BATE Borisov (Belorusija) 3:0 (Bergvin 14, de Jong 36, Lozano 62), prvi meč 3:2

PAOK (Grčka) - Benfika (Portugalija) 1:4 (Prijović 13 - Žardel 20, Salvio 24. jedanaesterac, 50. jedanaesterac, Pici 40), prvi meč 1:1

Napomena: U grupnu fazu su se plasirali Atletiko Madrid, Real Madrid, Barselona, Valensija (Španija), Mančester Siti, Mančester Junajted, Liverpul, Totenhem (Engleska), Roma, Napoli, Inter, Juventus (Italija), Bajern Minhen, Borusija Dortmund, Šalke, Hofenhajm (Nemačka), Lion, Monako, PSŽ (Francuska), CSKA Moskva, Lokomotiva Moskva (Rusija), Klub Briž (Belgija), Galatasaraj (Turska), Viktorija Plzen (Češka), Porto, Benfika (Portugalija), Šahtjor (Ukrajina), AEK Atina (Grčka), Jang bojs (Švajcarska), Ajaks, PSV Ajndhoven (Holandija), Crvena zvezda (Srbija).

Žreb za grupnu fazu Lige šampiona je u četvrtak u 18 časova u Monaku.

Šešir 1: Real Madrid (branilac titule) 162.000, Atletiko Madrid (osvajač Lige Evrope) 140.000, Bajern Minhen 135.000, Barselona 132.000, Juventus 126.000, PSŽ 109.000, Mančester Siti 100.000, Lokomotiva Moskva 22.500.

Šešir 2: Borusija Dortmund 89.000, Porto 86.000, Mančester Junajted 82.000, Šahtjor 81.000, Benfika 80.000, Napoli 78.000, Totenhem 67.000, Roma 64.000.

Šešir 3: Liverpul 62.000, Šalke 62.000, Lion 59.500, Monako 57.000, Ajaks 53.500, CSKA Moskva 45.000, Valensija 36.000, PSV Ajndhoven 36.000.

Šešir 4: Viktorija Plzen 33.000, Klub Briž 29.500, Galatasaraj 29.500, Jang bojs 20.500, Inter 16.000, Hofenhajm 14.285, AEK Atina 10.000, Crvena zvezda 10.750.