Почетна / Фудбал / Звезда

Звезда протутњала и кроз Нови Сад, меч обележио судар главама Роцкова и Павкова (ВИДЕО)

Дерби црвено-белих у Новом Саду, Војводина дочекала учесника Лиге шампиона

Војводина – Црвена звезда 1:4 (1:2)

Нови Сад Стадион: Карађорђе. Гледалаца: 8.000. Судија: Петар Пипер. Помоћници: Ненад Курчубић и Срђан МинићЖути картони: Фофана (Војводина), Бабић, Јованчић (Црвена звезда). Стрелци: 0:1 Милан Павков у 16, 1:1 Огњен Ђуричин у 20, 1:2 Ел Фарду Бен (једанаестерац) у 44, 1:3 Ел Фарду Бен у 77, 1:4 Срђан Бабић у 90+3. минуту.

ВОЈВОИНДА: Роцков (од 32. Симић), Ђурић, Фофана (од 73. Бједов), Ђорђевић, Граовац, Кукумис, Антић, Милојевић (од 59. Арсић), Ђуричин, Стојковић, Океухие Езе. Тренер: Александар Веселиновић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Бабић, Дегенек, Родић (oд 79. Гобељић), Јованчић, Јовичић, Ебисилио (од 72. Крстичић), Кафу, Ел Фарду Бен, Павков (од 28. Симић)Тренер: Владан Милојевић.

Почетних 15-ак минута ничега на Карађорђу, а онда су кренула узбуђења, па и немиле сцене.

Дуга лопта избијена испред Звездиног казненог у 16. минуту неочекивано је претворена у гол. Није је прихватио Кафу коме је била намењена, преварило је то и играле одбране Новосађана, кренуо је на њу Павков, стигао први до ње, а онда је шутирао, лопта није ишла у оквир, али је голман Роцков, неспретно интервенисао, прошла је испод њега, захватио је руком и скренуо у мрежу - 0:1.

Шанса Фофане у 19. минуту била је најава изједначења. Са леве стране шутирао је паралелно са гол линијом, она је споро прошла испред Звездиног гола, али није имао ко да је ћушне у мрежу.

Лопта центрирана са леве стране у 20. минуту, Фофана је био највиши у петерцу и шутирао главом, голман Борјан је одбранио, лопта је пала на пола метра од гола, притрчао је дебитант у дресу Новосађана Ђуричин и само је гурнуо у мрежу - 1:1.

У 23. минуту лопта убачена у казнени Војводине, на њу је кренуо голман Роцков, први дошао до лопте, дошло је до судара главом са нападачем Звезде Павковим, остао је без свести чувар мреже Старе даме, али је, срећом, брзо дошао себи. Наставио је меч.

Испоставило се да је упркос виђеном теже прошао Павков, није могао да настави меч, заменио га је Симић у 28. минуту.

Само два минута касније поново су доктори морали на терен, Роцков је завршио на земљи, није му било добро, осећале су се последице судара, заменио га је Симић.

Само што је стао на гол одбранио је зицер Ебисилију, који је утрчао по левој страни. Напад потом је Кафу са десне прошао, али није прецизно шутирао, иако је био сам.

Бивши капитен Војводине Јованчић је после центаршута Ебисилија у 36. минуту могао да постигне гол свом доскорашњем тиму, али је лопта прошла неколико центиметара поред гола скамењеног голмана Симића.

У 39. минуту ненадано је са ивице казненог шутирао Звездин бек Стојковић, опружио се голман Симић и спречио лопту да уђе у малу мрежицу, избацио је у корнер.

Ипак, пет минута касније поново је водила Звезда. Јованчић је био у петерцу, несмотрено је уклизао Ђорђевић, "покосио" га, а судија Пипер је показао на белу тачку. Бен је рутински у гол претворио најстрожу казну - 1:2.

Да Војводина не изједначи побринуо се Борјан у надокнади првог полувремена. Езе је "промешао" одбрану Звезде на левој страни, шутирао са ивице петерца, али је голман Београђана одлично реаговао.

Почетних 15-ак минута другог дела виђени су само непрецизни ударци из даљине Симића, Ђурића... У шанси је био и Родић у 60. минуту, али је изблокиран.

Минут касније исти играч у прилици, из близине је пробао, али је Симић одбранио.

На другој страни са 17 метара левицом је пробао Арсић, али је Борјан био на месту.

Звезда је мирније ушла у завршницу после трећег гола. У 77. минуту Симић је добио лопту на левој страни у казненом, центрирао је, лопта је срећно дошла на главу Бена, који је са петерца послао у мрежу - 1:3.

У 78. минуту топовски је шутирао Кукумис, али је Борјан био на месту.

У 82. минуту могла је Звезда да увећа предност, лопта по земљи убачена се леве стране, прошла је кроз "шуму" ногу до друге стативе, где је са пола метра Кафу није послао у мрежу.

Мало потом у центри пажње Симићи, један је шутирао, други добро одбранио.

Звезда је изборила корнер када се судија спремао да одсвира крај, извео га је Крстичић, штопера Бабића нико није пратио, утрчао је и главом матирао Симића - 1:4.

Семафор 7. кола Супер лиге Србије:

Младост - Мачва 1:2 (Пејовић 27. пенал - Гаврић 19, Обровац 81)

Земун - Рад 1:0 (Кукуличић 46)

Чукарички - Раднички (Ниш) 1:1 (Стојановић 23 - Стевановић 29. аутогол)

Напредак - Вождовац 0:0

Радник - Пролетер (НС) 0:0

Спартак - Динамо (Вр) 2:0 (Марчић 9, 52)

Војводина - Црвена звезда 1:4 (Ђуричин 20 - Павков 16, Бен 44. једанаестерац, Бен 77, Бабић 90+3)

Партизан - Бачка 1:0 (Марковић 49)