Почетна / Фудбал / Звезда

Симић са два гола и асистенцијом одвео Звезду у четвртфинале Купа Србије

У четвртфинале Купа Србије пласирали су се Црвена звезда, Партизан, Раднички из Ниша, Спартак, Војводина, Напредак, Младост из Лучана и Радник

Црвена звезда – ТСЦ 4:1 (1:0)

Стрелац: 1:0 - Симић у 39, 2:0 - Стојиљковић у 50, 2:1 - Сумаила аутогол у 51, 3:1 - Симић у 71, 4:1 - Јовељић из пенала у 90+5. минуту.

БеоградСтадион: „Рајко Митић“. Гледалаца: око 2.000. Судија: Лазар Трипковић. Помоћници: Немања Петровић и Слободан Павловић. Жути картон: Хајдин (Црвена звезда).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Поповић, Гобељић, Сумаила, Бабић, Хајдин, Јовичић, Крстичић, Кафу (од 60. Срнић), Марин (од 84. Милијаш), Симић, Стојиљковић (од 76. Јовељић).

ТСЦ: Јоргић, Бечелић, Скопљак (од 79. Бранковић), Лалић, Варка, Финковић, Плавшић, Денковић (од 66. Милићевић), Бастајић, Милисављевић (од 75 Силађи), Дамјановић.

Фудбалери Црвене звезде савладали су ТСЦ из Бачке Тополе са 4:1 у последњем мечу осмине финала Купа Србије.

Утакмицу је обележио Вељко Симић са два гола и асистенцијом, као и Марко Марин који је сјајним потезима одушевио малобројну публику на стадиону „Рајко Митић“.

Прво веће узбуђење видели смо у 16. минуту. Гобељић је направио велику грешку, његов пас ка голману Поповићу пресекао је Дамјановић, који се нашао у великој шанси, али онда је без икаквог разлога помоћни судија Павловић подигао заставицу, а главни арбитар Трипковић је досудио офсајд.

Црвено-бели су повели у 39. минуту, асистент је био Марин, а стрелац Симић. Треба напоменути и лошу реакцију голмана гостију Јоргића, можда и једину на мечу.

У 50. минуту Звезда је дуплирала предност, овога пута после лепе акције стрелац је био Стојиљковић на додавање Симића. Није прошло ни 60 секунди а штопер српског шампиона Сумаила неспретно је постигао аутогол за 2:1.

На 3:1 повисио је одлични Симић. Био је то прелеп ударац главом после центаршута Гобељића

Коначних 4:1 у петом минуту надокнаде поставио је млади Јовељић са беле тачке.

У четвртфинале Купа Србије, поред Црвене звезде, раније су се  пласирали Партизан, Раднички из Ниша, Спартак, Војводина, Напредак, Младост из Лучана и Радник.

Ток меча:

Тренер Црвене звезда Владан Милојевић „промешао је карте“ и извео комбиновани састав. На терену ће од старта бити Кафу, Сумаила, Марин... На стадиону "Рајко Митић" је мали број гледалаца, вероватно најлошија посета ове сезоне на нашем највећем стадиону.

Прво полувреме:

12. минут - Прва опасност пред голом гостију, Гобељић је оштро центрирао, Симић је кренуо на ту лопту, један дефанзивац ТСЦ-а ју је избацио у корнер у последњем моменту испред Звездиног везисте, који га је ударио у скоку, те је судија Трипковић досудио фаул за тим из Бачке Тополе.

13. минут - Плавшић је опробао ударац, био је то први покушај гостију. Лопта је отишла преко гола Поповића.

16. минут - Шанса за црвено-беле. Хајдин је центрирао са леве стране, Стојиљковић је главом покушао, али није био прецизан.

16. минут - Невероватна грешка помоћног судије Павловића. Гобељић је лоше упутио лопту ка голману Поповићу, Дамјановић је "пресекао" пас и нашао се у ситуацији "један на један" са чуваром мреже домаћих, а онда се зачула судијска пиштаљка. Помоћник је подигао офсајд заставицу, па је главни арбитар прекинуо игру! Велика грешка, гости су били оштећени.

18. минут - Добар шут Јовичића, али срећом по госте један дефанзивац је преусмерио лопту у корнер.

21. минут - Покушао је са ивице казненог простора Хајдин, али ни он није успео да погоди оквир гола.

23. минут - Још један опасан покушај са дистанце, поново је шутирао Јовичић, али ни овога пута није био прецизан, лопта је отишла тик поред стативе.

26. минут - Феноменална асистенција Марина, који је пребацио целу одбрану гостију и упослио Симића, али и још боља реакција голмана ТСЦ-а Јоргића после ударца везисте српског шампиона из срца казненог простора. Био је то зицер за Звезду, али истакао се чувар мреже гостију.

28. минут - Бастајић је два пута опробао ударц, али одбрана домаћих је одлично реаговала и отклонила опасност.

33. минут - Одлична акција и шанса за госте, Денковић је опробао ударац, али Јовичић је стигао да изблокира тај покушај.

36. минут - После велике гужве у шеснаестерцу гостију Стојиљковић је шутирао, али поново се Јоргић истакао сјајном одбраном.

39. минут - Велики кикс Јоргића. Била је то лепа акција Звезде, Марин је упослио Симића, овај је шутирао са неких 14, 15 метара у голмана гостију који је лоше реаговао и лопту проследио у мрежу.

41. минут - Феноменалан соло продор Кафуа, али на жалост домаћих навијача Бразилац није успео да матира Јоргића и тако крунише сјајну акцију.

44. минут - Могла је Звезда до 2:0, два пута је покушао Стојиљковић, али Јоргић се није дао савладати.

Друго полувреме:

49. минут - Топовски ударац Хајдина десном ногом изненадио је Јоргића који није најбоље реаговао, али срећом по њега Стојиљковић се није најбоље снашао и лопта је отишла у гол аут.

50. минут - Шут Стојиљковића одбранио је Јоргић. Лопта је отишла у корнер. После лепе акције Симић је асистирао за вођу навале Звезде који је после неколико добрих покушаја коначно. погодио мрежу

51. минут - Гости су после мање од 60 секунди смањили предност. Тачније, то је учинио штопер Звезде Сумаила који је неспретно реаговао испред Дамјановића, уместо у гол аут лопту је послао у своју мрежу.

56. минут - Стојиљковић је одлично главом спустио лопту Симићу, овај је био сам на ивици шеснаестерца, али је лоше шутирао па је лопта отишла поред гола.

58. минут - Нови покушај Симића и нови промашај.

60. минут - Срнић је ушао у игру уместо Кафуа.

66. минут - Денковић је напустио терен, Милићевић је на терену.

71. минут - Лепа акција и трећи гол за црвено-беле. Гобељић је сјајно центрирао, а Симић је мајсторски скочио и главом матирао Јоргића.

73. минут - Јоргић је зауставио ударац Марина.

75. минут - Силађи је ушао у игру уместо Милисављевића.

76. минут - Јовељић је на терену уместо Стојиљковића.

79. минут - Скопљака је заменио Бранковић.

82. минут - Велика шанса за госте, Силађи је шутирао, али Поповић је одлично одбранио.

84. минут - Марин је изашао из игре, Милијаш је ушао на терен.

90+4. минут - Варга је оборио Јовељића у казненом простору, судија Трипковић је досудио пенал.

90+5. минут - Млади Дејан Јовељић био је прецизан са беле тачке.