Звезда рутински у Бачкој Паланци, одлични голман Зоговић спречио дебакл домаћина

9

Београдски црвено-бели низ непобедивости у првенству подигли на цифру 55

Бачка – Црвена звезда 1:3 (1:2)

Бачка Паланка - Стадион: Славко Малетин Вава. Гледалаца: 2.600. Судија: Драган Чоловић. Помоћници: Дејан Петровић и Драган Перановић. Жути картони: Зоговић, Гаврић, Илић, Јовановић (Бачка), Стојковић, Јованчић, Бабић (Црвена звезда). Стрелци: 0:1 Милан Павков у 7, 0:2 Вујадин Савић у 11, 1:2 Никола Радовић у 15, 1:3 Филип Стојковић у 61. минуту.

БАЧКА: Зоговић, Илић, Гојковић, Жарковић (од 89. Ђурић), Бјелош, Радовић, Јовановић, Пантић, Томић, Радиновић (од 85. Радиновић), Гаврић (од 72. Минић). Тренер: Зоран Говедарица.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Родић, Бабић, Савић, Стојковић, Чаушић, Јованчић, Иванић, Симић (од 59. Марин), Ел Фарду Бен (од 72. Вукановић), Павков (од 81. Боаћи). Тренер: Владан Милојевић.

Београдски црвено-бели су наставили победнички низ у Супер лиги, у Бачкој Паланци су одиграли рутински - 1:3. Број мечева без пораза у Супер лиги повећали су на 55.

Црвено-бели су брзо дошли до предности у Бачкој Паланци. Кобан по домаћина био је Милан Павков. Прво је у 7. минуту пробао Бен главом  из петерца, у први мах се одбрана домаћина добро снашла, Зоговић је одбранио, али је "одбитак покупио Павков на два метра и сместио га" у мрежу - 0:1. Домаћини су тражили офсајд, нису га добили.

Предност Звезде у 11. минуту дуплирао је штопер Београђана Савић. Лопта је прво убачена из корнера, лоше је избијена, још једном се нашла у казненом домаћина после убацивања Бена, али опасност није отклоњена до краја јер се лопта одбила од играча домаћина и дошла на ногу Савићу који је са линије петерца закуцао у мрежу - 0:2.

Први је то гол Вујадина Савића у Црвеној звезди!

Четири минута касније Бачка је преполовила минус. Акција Радиновић-Гаврић-Радовић резултирала је голом. Првопоменути је убацио лопту у средину, повукао је Гаврић, обишао голмана Борјана, оборен је, али је судија пустио предност, а празан гол је без муке погодио Радовић - 1:2.

Звезда је поново до два гола предности могла у 22. минуту када је бен набацио лопту из слободног ударца, Родић је утрчао у петерац, али није био прецизан главом.

Два минута касније играчи Звезде комбиновали су испред казненог простора, лопта је дошла до Иванића који је са 20 метара гађао под пречку, али је Зоговић парадом одбранио и лопту преоследио у корнер. После њега Бен је убацио лопту на седам метара где је сам остао Родић, поново је бек црвено-белих пробао главом, Зоговића је матирао, али је главом са гол линије лопту избио Гојковић.

Уследило је десетоминутно затишје, а онда је сјајну прилику имао Иванић, после дуплог паса са Симићем, избио је сам искоса са леве стране пред голмана Зоговића у 37. минуту, али је чувар мреже Бачкопаланчана одлично одбранио приземан ударац везисте лидера Супер лиге.

После корнера у 44. минуту уследила је парабола на другу стативу, прелетела је комплетну одбрану Звезде, Илић је био спреман, гађао је главом ближи угао, али је Борјан лепом парадом ухватио лопту.

У 47. минуту две врло добре прилике за Београђане, прво је Павков избацио у фор Иванића, који је шутирао од земљу са 14 метара што је ублажило ударац, па је Зоговић лопту избацио у корнер. После њега пробао је главом Павков, ударац му је изблокиран, али је на лопту натрчао Бабић, пробао је искоса, али је ударац био преслаб, па га је Зоговић укротио на гол линији.

Марко Марин у 59. минуту заменио је Симића. Два минута касније је уписао асистенцију. Спољном је са двадесетак метара упослио бека Стојковића, који је утрчао у казнени, а онда са седам, осам метара дијагоналом погодио супротни угао гола Бачке - 1:3. Бек црвено-белих је због скидања дреса добио жути картон.

Чаушић је у 65. минуту центрирао са десне стране, на петерцу је највиши био Павков, "потегнуо" је главом, али је још једном на гол линији лопту парадом зауставио Зоговић.

У тим моментима чувар мреже Бачке био је на ветрометини. Одбранио је и ударац Бена, па још један Павкова главом са седам метара. Да му "није био дан" ко зна како би Бачкопаланчани прошли.

У наредних петнаестак минута није било озбиљнијих прилика, игра је сецкана бројним фауловима.

Пет минута пред крај, у само неколико секунди, жуте картоне добили су Јованчић и Бабић код Звезде.

Жарковић се сам повредио четири минута пред крај, морали су да га изнесу на носилима, заменио га је Ђурић.

Минут пред крај Бјелош је одлично гађао угао Звездиног гола са ивице казненог, Борјан се испружио колико је дуг и одбранио врховима прстију.

Семафор 29. кола Супер лиге:

Среда:

Рад Вождовац 0:1 (Ступаревић 62. једанаестерац)

Земун Спартак 0:2 (Денковић 70, 73)

Бачка Црвена звезда 1:3 (Радовић 15 - Павков 7, Савић 11, Стојковић 61)

Мачва – Раднички (Ниш) 0:0

Младост – Напредак 2:0 (Бојовић 34, Радивојевић 77)

Пролетер (НС)  – Динамо (Вр) 0:0

Радник – Војводина 0:1 (Пајовић 9. аутогол)

Партизан – Чукарички 3:2 (Гомеш 31, Тошић 73, 79 - Стојановић 37, Луковић 58)

Kоментари (9)

Mosquito

Ovaj sudija Colovic bas ne zna svoj posao. Da nije igraca crvene zvezde ne bi znao sta treba da sudi.

Deki

Zvezda rutinski. Prvi gol "dao sudija" onda je sve lakše...

Sidnej

Bezi bre , idu ovi i prskaju protiv komaraca

zero

Necije ce kuce da lipce. Prvo poluvreme pri kraju a sudija jos nije svirao penal za zvezdu.

Jovan

Vujadin dao gol no odmah i skrivio gol Backe..a Miloje tvrdoglavo..ko da je s Bukulje..gura Simica i Causica a oni ne popustaju...blage veze nemaju

Zuk

Prvi zvezdin gol je neregularan, ruka pa ofsajd.Gavric dobio zuti karton a za drasticniji nad njim ni obican faul nije dosudjen.Sudije navijaci,placenici ili podobni sve .jedno vazno je da sluze Zvezdi.