Milunović pogodio u 90. minutu, Zvezda remizirala sa Apolonom

5

Crvena zvezda je na pripremama u Austriji odigrala treći test meč, ovaj put sa Kipranima

Crvena zvezda – Apolon 1:1 (0:1)

Vindišgarsten - Gledalaca: 200. Strelci: 0:1 Zelaja u 57, 1:1 Milunović u 90. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Popović, Gobeljić, Stojković, Milunović, Rodić, Čašić, Ben, Ivanić, Jevtović, Boaći, Marin.

APOLON: Mal, Pedro, Juste, Odraogo, Vasiliu, Saketi, Marković, Pitas, Fakundo, Papoulis, Zelaja.

Posle pobede nad Vindišgarstenom (7:0, Simić 2, Boaći 2, Ivanić, Vukanović, Krstović) i remija sa Klužom (1:1, Savić) usledio je treći test meč crveno-belih na pripremama u Austriji. Na kraju Crvena zvezda - Apolon 1:1 (Milunović 90 - Zelaja 57).

Početak utakmice obeležilo je opipavanje snage. Zvezda je u uvodnim minutima imala veći posed, ali ostali smo bez ozbiljnijih šansi na obe strane.

Prva šansa viđena je u 15. minutu kada je Papulis pripretio udarcem sa distance, ali lopta je otišla pored gola. Sredinom prvog poluvremena, zbog velike vrućine, sudija je odredio pauzu igračima za osveženje. U nastavku je Zvezda dominirala terenom, dok je Apolon šansu tražio iz prekida.

Naredno uzbuđenje beležimo u 27. minutu kada je Boaćiju malo nedostajalo da uzme loptu golmanu Apolona, ali posle kraćeg remplovanja Mal je uspeo da izbaci loptu i sačuva mrežu.

Oštra igra Apolona onemogućavala je napade crveno-belog tima i prekidala ritam. Najbolja šansa za crveno-bele viđena je u 40. minutu. Nakon centaršuta Stojkovića, Ben je sa 11 metara zahvatio loptu glavom, ali je udarac nažalost otišao pored gola.

Dominantniji su bili crveno-beli u prvom poluvremenu, ali Kiprani tvrdom igrom nisu dozvolili Beograđanima da dođu u priliku da postignu gol.

U drugom poluvremenu u igru je ušao Jirka umesto Stojkovića. Gobeljić se premestio na mesto štopera, a Jirka na poziciji desnog beka.

Iako je i u durgom poluvremenu naša ekipa nastavila sa inicijativom, u 57. minutu povela je ekipa Apolona. Zelaja je zakačio loptu nakon dobro izvedenog slobodnog udarca Agirea i doveo Apolon u vođstvo – 0:1. Brzo potom zapretila je Zvezda preko Boaćija u 60. minutu sa 13 metara gađao je donji levi ugao, ali golman tima iz Limasola je odbranio.

Iako je navikao na ofanzivnije pozicije, Jirka se odlično snašao na poziciji desnog beka. U 68. minutu odlično je ispratio akciju Kiprana i pravovremenom reakcijom sprečio ozbiljniju opasnost po gol Popovića.

Rasplamsala se igra u nastavku, bilo je oštrih startova, ali bez ozbiljnijih pretnji po golmane. Prvi put na pripremama u igri smo videli i kreativnog vezistu Ebisilija. Ponovo je trener Milojević kombinovao sastav, kako bi isproba nove zamisli, čemu pripremne utakmice i služe.

Imala je Crvena zvezda više od igre svih 90 minuta i to je naplatila u poslednjim sekundama. Nakon fantastičnog centaršuta Ebisilija u gužvi u šesnaestercu najbolje se snašao glavom Milunović – 1:1.

Nova provera za Zvezdine fudbalere je 29. juna u Salcburgu protiv ruskog Zenita.