Почетна / Фудбал / Звезда

Милуновић погодио у 90. минуту, Звезда ремизирала са Аполоном

Црвена звезда је на припремама у Аустрији одиграла трећи тест меч, овај пут са Кипранима

Црвена звезда – Аполон 1:1 (0:1)

Виндишгарстен - Гледалаца: 200. Стрелци: 0:1 Зелаја у 57, 1:1 Милуновић у 90. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Поповић, Гобељић, Стојковић, Милуновић, Родић, Чашић, Бен, Иванић, Јевтовић, Боаћи, Марин.

АПОЛОН: Мал, Педро, Јусте, Одраого, Василиу, Сакети, Марковић, Питас, Факундо, Папоулис, Зелаја.

После победе над Виндишгарстеном (7:0, Симић 2, Боаћи 2, Иванић, Вукановић, Крстовић) и ремија са Клужом (1:1, Савић) уследио је трећи тест меч црвено-белих на припремама у Аустрији. На крају Црвена звезда - Аполон 1:1 (Милуновић 90 - Зелаја 57).

Почетак утакмице обележило је опипавање снаге. Звезда је у уводним минутима имала већи посед, али остали смо без озбиљнијих шанси на обе стране.

Прва шанса виђена је у 15. минуту када је Папулис припретио ударцем са дистанце, али лопта је отишла поред гола. Средином првог полувремена, због велике врућине, судија је одредио паузу играчима за освежење. У наставку је Звезда доминирала тереном, док је Аполон шансу тражио из прекида.

Наредно узбуђење бележимо у 27. минуту када је Боаћију мало недостајало да узме лопту голману Аполона, али после краћег ремпловања Мал је успео да избаци лопту и сачува мрежу.

Оштра игра Аполона онемогућавала је нападе црвено-белог тима и прекидала ритам. Најбоља шанса за црвено-беле виђена је у 40. минуту. Након центаршута Стојковића, Бен је са 11 метара захватио лопту главом, али је ударац нажалост отишао поред гола.

Доминантнији су били црвено-бели у првом полувремену, али Кипрани тврдом игром нису дозволили Београђанима да дођу у прилику да постигну гол.

У другом полувремену у игру је ушао Јирка уместо Стојковића. Гобељић се преместио на место штопера, а Јирка на позицији десног бека.

Иако је и у дургом полувремену наша екипа наставила са иницијативом, у 57. минуту повела је екипа Аполона. Зелаја је закачио лопту након добро изведеног слободног ударца Агиреа и довео Аполон у вођство – 0:1. Брзо потом запретила је Звезда преко Боаћија у 60. минуту са 13 метара гађао је доњи леви угао, али голман тима из Лимасола је одбранио.

Иако је навикао на офанзивније позиције, Јирка се одлично снашао на позицији десног бека. У 68. минуту одлично је испратио акцију Кипрана и правовременом реакцијом спречио озбиљнију опасност по гол Поповића.

Распламсала се игра у наставку, било је оштрих стартова, али без озбиљнијих претњи по голмане. Први пут на припремама у игри смо видели и креативног везисту Ебисилија. Поново је тренер Милојевић комбиновао састав, како би испроба нове замисли, чему припремне утакмице и служе.

Имала је Црвена звезда више од игре свих 90 минута и то је наплатила у последњим секундама. Након фантастичног центаршута Ебисилија у гужви у шеснаестерцу најбоље се снашао главом Милуновић – 1:1.

Нова провера за Звездине фудбалере је 29. јуна у Салцбургу против руског Зенита.