Zvezda na poluvremenu povela 2:0, sa igračem više nije došla do gola

19

Crveno-beli u drugom poluvremenu kao da su se čuvali za meč sa Helsinkijem u četvrtak (20.45)

Crvena zvezda – Javor 2:0 (2:0)

Beograd - Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: 6.112. Sudija: Lazar Lukić. Pomoćnici: Dragan Bogićević i Aleksandar Stanojković. Žuti kartoni: Ben El Fardu (Crvena zvezda), Đerić x2, Piščević (Javor). Crveni karton: Boban Đerić (Javor) u 43. minutu. Strelci: 1:0 Branko Jovičić u 28, 2:0 Mohamed Ben El Fardu (jedanaesterac) u 45. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Babić, Milunović, Žander (od 71. Simić), Jovičić, Ivanić (od 63. Vulić), Jevtović, Marin, El Fardu Ben, Pavkov (od 72. Boaći). Trener: Vladan Milojević.

JAVOR: Jevrić, Jevremović, Kuveljić, Piščević (od 89. Maričić), Đerić, Marković (od 46. Jovanović), Dolmagić, Kolaković, Petković (od 77. Sević), Mrkaić, Amanović. Trener: Igor Tufegdžić.

Branilac titule Crvena zvezda je na premijer savladala povratnika u elitu Javor 2:0 (2:0).

Sve bitno zbilo se u prvih 45 minuta, golovi, šanse, isključenje. Detalj odluke koji sekund pred pauzu, Đerić je nesmotreno s leđa u kaznenom uklizao Benu, odneo ga umesto lopte, dobio drugi žuti karton i poklonio Zvezdi gol i igrača više.

4. minut: Posle ubačene lopte Marina iz kornera na četiri metra su u skoku bila dva igrača Zvezde, Milunović je probao glavom, ali je gađao pored stative.

6. minut: Marin se iskosa u petercu driblingom oslobodio Amanovića, šutirao je spoljnom, lopta je krenela malo pored stative, sa spoljne strane, bacio se Pavkov na nju, ali nije stigao da je ćušne u praznu mrežu.

8. miut: Iskosa sa 12, 13 metara šutirao je Đerić, ali pravo u naručje Borjana išla je lopta.

13. minut: Posle slobodnog udarca i ubacivanja lopte u Zvezdin kazneni lopta je kroz šumu nogu došla do Petkovića, on se “braneći od lopte” uputio udarac kolenom u gol sa šest metara, ali je Borjan bio priseban i odbranio paradom.

28. minut: Marin je prodro sa leve strane, uputio povratnu na ivicu kaznenog gde je loptu poklopio Branko Jovičić i poslao je pod prečku, iza leđa Jevrića - 1:0.

34. minut: Ponovo je Jovičić ostao sam na šutu na 20 metara, opleo je po lopti, ona je nekoliko centimetara završila pored leve stative.

38. minut: Marin je iz slobodnog udarca na pola terena odigrao loptu u prostor ka Benu, skoro na peterac Ivanjičana, Zvezdin internacionalac je došao do lopte pte golmana Jevrića, zaobišao ga, ali je izostao završni udarac, umesto u praznu mrežu lopta je završila visoko preko prečke.

40. minut: Jevtović je nabacio loptu sa leve strane na dalju stranu peterca, tamo najviši u skoku Pavkov, ali je pogodio spoljnu stranu mreže.

42. minut: Iz slobodnog udarca sa desne strane na dalju stativu loptu je nabacio Marin, u skoku najviši Pavkov, s leđa ga je pogurao Piščević, izgledalo je kao penal, ali sudija Lukić nije tako mislio.

43. minut: Ipak, arbitar Lukić nije imao izbora posle akcije Pavkov (spustio loptu glavom) Ivanić (dao pas u prostor) Ben (povukao loptu pre nego je srušen). Đerić je doleteo s leđa pomeo Bena klizećim, umesto loptu. Penal, drugi žuti karton za Bobana, a onda i rutinska egzekucija oborenog igrača - 2:0.

I usporen snimak na semaforu Marakane

Na stadionu „Rajko Mitić“ sinoć debi nije imao samo Žander, nego i novi semafor. Svi radovi na bazi elektronike su završeni, posle uspešne probe je pušten u rad.

Odlična preglednost na ekranu širine više od 15 metara nije bila sve, emitovani su i usporeni snimci šansi i golova.

46. minut: Drugo poluvreme Delije su otvorile višeminutnim vatrometom sa severne tribine propraćenim dimnim bombama, pa je sudija Lukić prekinuo meč dok navijači nisu ospraznili arsenal.

51. minut: Ben je pokupio otpadak na dvadesetak metara, odlučio se odmah za udarac, ali je lopta išla pravo u golmana Jevrića, koji je ukrotio iz drugog pokušaja.

56. minut: Nekoliko pokušaja crveno-belih iz srca kaznenog, ali se u gužvi bolje snašla odbrana Javora.

64. minut: Po ulasku u igru Vulić je oprobao šut van kaznenog, lopta je prohujala kraj desne stative Jevrićevog gola.

84. minut: Ben nije mogao da stigne rivala, pa mu je s leđa rastegao dres do krajnjih granica i "počašćen" je žutim kartonom.