Почетна / Фудбал / Звезда

Звезда на полувремену повела 2:0, са играчем више није дошла до гола

Црвено-бели у другом полувремену као да су се чували за меч са Хелсинкијем у четвртак (20.45)

Црвена звезда – Јавор 2:0 (2:0)

Београд - Стадион: Рајко Митић. Гледалаца: 6.112. Судија: Лазар Лукић. Помоћници: Драган Богићевић и Александар Станојковић. Жути картони: Бен Ел Фарду (Црвена звезда), Ђерић x2, Пишчевић (Јавор). Црвени картон: Бобан Ђерић (Јавор) у 43. минуту. Стрелци: 1:0 Бранко Јовичић у 28, 2:0 Мохамед Бен Ел Фарду (једанаестерац) у 45. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Бабић, Милуновић, Жандер (од 71. Симић), Јовичић, Иванић (од 63. Вулић), Јевтовић, Марин, Ел Фарду Бен, Павков (од 72. Боаћи). Тренер: Владан Милојевић.

ЈАВОР: Јеврић, Јевремовић, Кувељић, Пишчевић (од 89. Маричић), Ђерић, Марковић (од 46. Јовановић), Долмагић, Колаковић, Петковић (од 77. Севић), Мркаић, Амановић. Тренер: Игор Туфегџић.

Бранилац титуле Црвена звезда је на премијер савладала повратника у елиту Јавор 2:0 (2:0).

Све битно збило се у првих 45 минута, голови, шансе, искључење. Детаљ одлуке који секунд пред паузу, Ђерић је несмотрено с леђа у казненом уклизао Бену, однео га уместо лопте, добио други жути картон и поклонио Звезди гол и играча више.

4. минут: После убачене лопте Марина из корнера на четири метра су у скоку била два играча Звезде, Милуновић је пробао главом, али је гађао поред стативе.

6. минут: Марин се искоса у петерцу дриблингом ослободио Амановића, шутирао је спољном, лопта је кренела мало поред стативе, са спољне стране, бацио се Павков на њу, али није стигао да је ћушне у празну мрежу.

8. миут: Искоса са 12, 13 метара шутирао је Ђерић, али право у наручје Борјана ишла је лопта.

13. минут: После слободног ударца и убацивања лопте у Звездин казнени лопта је кроз шуму ногу дошла до Петковића, он се “бранећи од лопте” упутио ударац коленом у гол са шест метара, али је Борјан био присебан и одбранио парадом.

28. минут: Марин је продро са леве стране, упутио повратну на ивицу казненог где је лопту поклопио Бранко Јовичић и послао је под пречку, иза леђа Јеврића - 1:0.

34. минут: Поново је Јовичић остао сам на шуту на 20 метара, оплео је по лопти, она је неколико центиметара завршила поред леве стативе.

38. минут: Марин је из слободног ударца на пола терена одиграо лопту у простор ка Бену, скоро на петерац Ивањичана, Звездин интернационалац је дошао до лопте пте голмана Јеврића, заобишао га, али је изостао завршни ударац, уместо у празну мрежу лопта је завршила високо преко пречке.

40. минут: Јевтовић је набацио лопту са леве стране на даљу страну петерца, тамо највиши у скоку Павков, али је погодио спољну страну мреже.

42. минут: Из слободног ударца са десне стране на даљу стативу лопту је набацио Марин, у скоку највиши Павков, с леђа га је погурао Пишчевић, изгледало је као пенал, али судија Лукић није тако мислио.

43. минут: Ипак, арбитар Лукић није имао избора после акције Павков (спустио лопту главом) Иванић (дао пас у простор) Бен (повукао лопту пре него је срушен). Ђерић је долетео с леђа помео Бена клизећим, уместо лопту. Пенал, други жути картон за Бобана, а онда и рутинска егзекуција обореног играча - 2:0.

И успорен снимак на семафору Маракане

На стадиону „Рајко Митић“ синоћ деби није имао само Жандер, него и нови семафор. Сви радови на бази електронике су завршени, после успешне пробе је пуштен у рад.

Одлична прегледност на екрану ширине више од 15 метара није била све, емитовани су и успорени снимци шанси и голова.

46. минут: Друго полувреме Делије су отвориле вишеминутним ватрометом са северне трибине пропраћеним димним бомбама, па је судија Лукић прекинуо меч док навијачи нису оспразнили арсенал.

51. минут: Бен је покупио отпадак на двадесетак метара, одлучио се одмах за ударац, али је лопта ишла право у голмана Јеврића, који је укротио из другог покушаја.

56. минут: Неколико покушаја црвено-белих из срца казненог, али се у гужви боље снашла одбрана Јавора.

64. минут: По уласку у игру Вулић је опробао шут ван казненог, лопта је прохујала крај десне стативе Јеврићевог гола.

84. минут: Бен није могао да стигне ривала, па му је с леђа растегао дрес до крајњих граница и "почашћен" је жутим картоном.