Инцидент у Копенхагену: Флашом пива на новинаре

7

Током пенал серије на утакмици Копенхагена и Црвене звезде дошло је до мањег инцидента на трибинама, када је пијани домаћи навијач бацио флашу пива на српске новинаре, а потом покушао и физички да нападне неке од њих.

Незадовољан промашајима његових љубимаца, али и чињеницом да се Срби радују, тај навијач је бацио флашу у новинарску ложу, а на срећу никог није повредио, само су неки имали непланирано „купање“.

Обезбеђење је интервенисало и спречило већи инцидент.

Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у плеј-оф за Лигу шампиона, након што су синоћ после једанаестераца елиминисали Копенгахен 7:6 пеналима.

После 120 минута резултат је био 1:1, исти као у Београду.

Звезда је повела голом Ричмонда Боаћија у 17. минуту, а изједначио је Даме Ндој у 45. минуту.

Српски шампиона имао је играча мање од 54. минута када је искључен Немања Милуновић, све до 112. када је код домаћина искључен Пеп Мас Хауме.

У пенал серији пречка Марка Марина и промашаји Милана Јетовића, Душаана Јованчића и Вељка Симића код Звезде, а погодили су Мирко Иванић, Радован Панков (два пута), Жандер, Милош Дегенек, Марко Гобељић и Милан Борјан.

Звездин голман је јунак јер је одбранио три пенала, укључујући и последњи Јонасу Винду и тако му вратио за „пањенку“ у Београду.

Звезда је обезбедила Лигу Европе, трећу узастапну јесен у Европи, а за Лигу шампиона бориће се против швајцарског Јанг Бојса.

Kоментари (7)

Tranzicija

Flasa piva na stadionu u Danskoj?!

eks

Da li će UEFA kazniti Kopenhagen ? Naravno da neće, Za ovakav ispad navijača u Beogradu Zvezda bi bila kažnjena.

PARTIZAN

Čestitam zvezdi pobedu !IGRALI STE PROTIV EKIPE BOGATIJE OD VAS,I PROTIV NAVIJAČA I SUDIJE!