Почетна / Фудбал / Звезда

Звезда у петој брзини протутњала кроз Сурдулицу, домаћи грешили као на траци

Црвено-бели задржали водећу позицију, Бен погодио из игре и са 11 метара

Радник – Црвена звезда 0:5 (0:3)

Сурдулица - Стадион: Радника. Гледалаца: 2.000. Судија: Милош Ђорђић. Помоћници: Милош Мишкељин и Горан Станојевић. ЖУти картони: Стојановић, Кричак (Радник), Панков, Дегенек, Гајић (Црвена звезда). Стрелци: 0:1 Милан Павков (једанаестерац) у 6. 0:2  Алекса Вукановић у 12, 0:3 Мохамед Ел Фарду Бен у 38, 0:4 Мохамед Ел Фарду Бен (једанаестерац) у 57, 0:5 Матео Гарсија у 65. минуту.

РАДНИК: И. Костић, М. Костић, Марковић, Георгиев, Макарић, Даноски, Павловић (од 31. Ђорђевић), Бојић (од 59. Пејчић), Кричак, Станисављевић (од 67. Дамњановић), Стојановић. Тренер: Ненад Марић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Поповић, Гајић, Дегенек, Панков, Павков, Гарсија (oд 69. Крстовић), Родић (од 79. Иванић), Јованчић (од 46. Петровић), Ел Фарду Бен, Кањас, Вукановић. Тренер: Владан Милојевић.

Шампион је лако одрадио посао у Сурдулици, у чему су му много помогли домаћи играчи, низали су кардиналне грешке - 0:5.

5. минут: Капитен домаћих Павловић је градио лопту, лоше, обишао га је на ивици казненог Бен, дошао до лопте пре голмана Костића, који га је оборио, а судија Ђорђић је прстом уперио на 11 метара.

6. минут: Милан Павков рутинск је гађао са беле тачке - 0:1.

12. минут: Голман Поповић је испуцао лопту, кренула је ка Вукановићу, који је првим контактом дао фор, а онда "отресао" капитена Радника Павловића, без по муке га је заобишао и лопту пласирао поред голмана Сурдуличана - 0:2.

15. минут: Георгијев је надмудрио Панкова, који га је оборио руком с леђа на 19 метара од гола, за шта је добио жути картон.

16. минут: Из слободног удараца гађао је одлично Бојић, протегао се колико је дуг голман Поповић и парадом одбранио већ виђену лопту у голу.

27. минут: Дегнек је у скоку у борби за лопту закачио руком Макарића по глави, судија му је за фаул дао жути картон.

28. минут: После убачене лопте са десне стране на седам метара највиши у скоку био је Марковић, али је шутирао по средини Звездиног гола, те Поповић није имао муке да укроти лопту.

31. минут: Капитен Радника Павловић, кривац за оба гола Звезде, је сам изашао са терена, пожалио се на повреду, па је стратег Сурдуличана Марић увео у игру Ђорђевића.

38. минут: Лопта је враћена голману Костићу, он се поигравао, на крају је погодио Бена у груди, а Звездин нападач је послао у небрањену мрежу - 0:3.

52. минут: Гајић је фаулирао ривала, потом покушао да спречи брзо извођење лопте и добио је жути картон.

54. минут: Павков је на левој страни одвукао ривале, пребацио лопту на десну где је утрчавао Гарсија, који је хватао волеј, али, упркос што је био усамљен, лоше је шутирао.

56. минут: Павков је проиграо петом Гајића, он је центрирао, Марковића је лопта приликом уклизавања и пада погодила у руку, а  судија је показао на белу тачку.

57. минут: Бен је био сигуран са креча - 0:4

65. минут: Бен је уз одбитак додао лопту до Павкова, он је проследио Гарсији, који се завукао у мртви угао, али је заролао лопту као на малом фудбалу и послао је из мртвог угла поред голаман Костића - 0:5.

85. минут: Макарић је утекао Панкову, ушао у казнени, али је био себичан, имао је саиграча самог на контра страни, одлучио се за шут, али је завршница била очајна из изгледне позиције.

Семафор 13. кола Супер лиге:
Напредак – Вождовац 1:1 (Гаврић 83 – Машовић 62)
Радник – Црвена звезда 0:5 (ПАвков 6. једанаестерац, Вукановић 12, Ел Фарду Бен 38, 57. једанаестерац, Гарсија 65)
Војводина – Јавор 2:2 (Веселиновић 3, Бојић 44 - Петковић 19, Звеканов 73)
Рад – Раднички (Ниш) 1:2 (Бједов 46 - Јирка 59, Хаскић 81)
Мачва – Младост 0:1 (Шатара 41)
Инђија – Чукарички 1:3 (Димитров 90 - Доцић 53. једанаестерац, 90+4. једанаестерац, Богосавац 70)
16.00: Партизан – Спартак
18.00 : ТСЦ – Пролетер (НС)