Лало, стани на лопту, за твоје добро!
Најлепши фудбал, у последњој деценији, Крушевљани су играли под вођством тројице тренера: Ненада Миловановића, Драгана Ивановића и Ненада Лалатовића
.jpg)
Пише: Сања Милутиновић
Напредак је био и својеврсна одскочна даска за Лалатовића, који је добио позив Црвене звезде, док је предводио Чарапане.
Најтрофејнији српски клуб, у којем је био и капитен, касније и први стратег, заузима посебно место у Лалатовићевом срцу и он то никад не крије, мада то зна да засмета навијачима клуба на чијој клупи тренутно седи.
То је био случај и у Крушевцу, а Чарапани су му посебно замерили понашање на децембарској утакмици против Радничког, чији је тренер тада био, под Багдалом, али и због инцидента на конференцији за новинаре после те утакмице.
Да Крушевљани и Лалатовић нису у љубави, видело се и у недељу вече, на гостовању Новосађана у крушевачком храму.
Темпераментни стручњак је добио и жути картон у 71. минуту, а сваку његову гестикулацију навијачи су пропратили негодовањем, после утакмице га и вређали.
Узвратио је поруком у камеру, у директном преносу – да су они нико, а он човек!? Потом се, иако је најавио да никад више неће ту ући, појавио у прес сали и изјавио да Напредак и његови навијачи заслужују пласман у Европу и пожелео срећу колеги Рогану.
Не приличе неке речи, још мање понашање у појединим тренуцима врсном стручњаку, а знају навијачи да има „кратак фитиљ”, да га је лако испровоцирати, па прибегавају томе, да би га нервирали, омели, свеједно.
Није лепо ни од навијача да вређају ни њега, а још мање породицу му, али мора Лалатовић да научи да „стане на лопту” у таквим ситуацијама. За своје добро!
У недељу вече, под Багдалом, био је „дисциплинованији” него на претходном гостовању, ипак је заслужио и добио жути картон и био добар „модел” за фоторепортере.
Али, то је Ненад Лалатовић, увек изазива жестоку емоцију. Или га воле, или је на листи омражених, средине нема.
Чини се да за то не хаје, најважније му је да његова екипа игра добар фудбал. А, увек је тако, ту нема места за полемику...