0

Mega Bemaks – Budućnost 95:99 (25:11, 19:29, 24:32, 27:27)

MEGA BEMAKS: Mušidi 13, Cerovina 2, Marjanović 2, Ašćerić 10, Čarapić 6, Mokoka 14, Bitadze 18, Stanić 11, Koprivica, Mišković 6, Fundić 13.

BUDUĆNOST: E. Džekson 14, Ivanović 10, Su. Šehović 9, E. Klark 16, Barović 2, K. Klark 10, Se. Šehović, Gordić 10, Ilić 8, Kraft 1, Z. Nikolić, D. Nikolić 19.

Košarkaši Mega Bemaksa su tesno izgubili od šampiona ABA lige Budućnosti sa 95:99 (25:11, 19:29, 24:32, 27:27) u okviru kontrolnog meča koji je odigran u hali Mega Faktori u Beogradu. Izabranici Dejana Milojevića su odigrali dobar meč, ali ih je manjak koncentracije u odbrani u prelomnim momentima koštao pobede.

Naredni meč Mega igra u petak 7. septembra od 19 časova u hali Mega Faktori a protivnik je grčki AEK.

Košarkaši Mege su bolje počeli meč i vrlo brzo su došli do dvocifrene prednosti uz dobru igru Stanića i Bitadzea. Prednost je u jednom trenutku bila 15 poena, a rezultat posle prvih deset minuta je bio 25:11. U drugoj četvrtini su gosti postepeno topili razliku, a proradio im je i šut za tri poena, gde su u drugoj četvrtini pogodili šest trojki iz osam pokušaja. Budućnost stiže do egala, ali se na poluvreme otišlo sa 44:40 za Megu.

U trećoj četvrtini Budućnost nastavlja da pogađa trojke i prelazi u vođstvo. Ašćerić uspeva da odgovori istom merom, ali gosti koriste greške u odbrani Mege pa je rezultat 68:72 pred poslednjih deset minuta. U poslednjoj četvrtini je Budućnost držala prednost od 2, 3 koša, ali je odličan u napadu Mege bio Stanić koji nije dozvolio odlepljivanje. Na minut i po do kraja, kod rezultata 92:93, Budućnost pogađa 14. trojku na meču iz 23. pokušaja i na kraju stiže do pobede 95:99.