Zemunci pokazali klasu, Ere nadmudrile Makedonce
Za razliku od Mladosti i užičke Slobode treći srpski klub u drugoj ABA ligi Zlatibor nije uspeo da slavi u banjalučkom balonu

Na otvaranju sedmog kola i svom poslednjem meču na turniru u Banja Luci, iako oslabljena Mladost je pokazala klasu i pregazila Sparse.
Sjajan šut, odličan posao u odbrani i impresivan učinak Treja Dreksela (indeks 43) bili su ključ totalne dominacije ekipe Dragana Jakovljevića.
Zemunci su u sredinom prve četvrtine bili na minus šest (11:17), ali su se posle toga pitali za sva dešavanja na terenu. Serijom 17:0 razbili su Sarajlije, a potom odbijali svaki njihov pokušaj da ozbiljnije zaprete. Razlika je išla i preko 20 poena, što je Zemuncima omogućilo da se prošetaju do trijumfa i da sa velikim optimizmom čekaju nastavak takmičenja.
MLADOST - SPARS 92:77 (23:17, 25:18, 23:16, 21:26)
MLADOST: Mičel 16, Dreksel 34 (11 sk, 4 as), Belić, Milenković 6, Milosavljević 4, Igbanu, Gombauld 13, Tanasković 4, Prlja 6, Sar, Jakovljević, Mitrović 9.
SPARS: Zahiragić 1, Klavžar 6, Hasandić 5, Gegić 14, Ilić 7, Polutak, Memić 6, Kamenjaš 24, Albijanić 2, Buza 11, Gediminas 1.
SLOBODA - MZT 81:70 (15:18, 22:19, 25:12, 19:18)
SLOBODA: Tejić, Ćubić 5, Stepanović 20, Aksentijević, Tadić 11, Ilić 19, Matović, Matić, Čvorović 5, Vojinović 7, Pažin 14.
MZT: Krstevski, Gravet 27, Barnet 4, Ivanov, Nikolov 1, Oludžobi 19, Magdevski 3, Mekić, Bojić 4, Bakoč, Stojanovski 10, Karačić 2.
ZLATIBOR - STUDENTSKI CENTAR 74:88 (12:22, 20:16, 16:29, 26:21)
ZLATIBOR: Protić 11, Čabrilo 8, Ostojić 2, Kutlešić 14, Joksimović, Mitrović 14, Jeftić 6, Vorkapić 8 (5 as), Papić 5, Stanojević 2, Pavlović 4.
STUDENTSKI CENTAR: Megi 9 (5 sk), Pavlićević 13 (6 as), Slavković 6, Starovlah 11, Vujisić, Baćović 5, Ivišić 6, Hagedom 10 (5 sk), Drobnjak 12, Žugić 3, Barović 5, Tejić 8 (7 sk).
Mnogi su pomislili da su Užičani u krizi posle poraza u Staroj Pazovi u KLS od Dunava 101:83, potom su u balonu u Boriku izgubili komšijski derbi od Zlatibora, a onda su u susretu sa Skopljancima pokazali i dokazali da su ne samo mladi već i veoma talentovani. I to bez trojice startera Stefana Simića, Alekse Ilkića i centra oko koga se sve vrti Dimitrija Nikolića.
Blistao je polivalentni Aleksa Stepanović koji može da igra na više pozicija, Tadija Tadić je bio poslovično koristan, dok je najprijatnije iznenadio centar s klupe Aleksa Ilić.
Odluka o pobedniku pala je u trećem periodu koji su Ere dobile sa 13 razlike, što je odredilo dalji tok meča. Ispostavilo se da je to bio dovoljan kapital za vredan trijumf čete Olivera Popovića.
Derbi je pripao Studentskom centru iz Podgorice koji ostaje neporažen i ističe kandidaturu za ulazak u jadransku elitu. Ekipu predvodi Nenad Trajković, iskusni trener bogate biografije, a u timu su igrači sa zapaženim karijerama, Filip Barović, Marko Tejić, Nikola Pavlićević uz nade Budućnosti.
Čajetinci su se držali u prvom delu, uspeli su dvocifren minus da smanje pre odlaska na veliki odmor, ali serija trojki Pavlićevića odvela je Podgoričane na velikih 20 razlike čime je meč praktično i rešen. Poslednja četvrtina ništa bitnije nije promenila u odnosu snaga, ali je Zlatibor ublažio gubitak.