Почетна / Кошарка / АБА лига

Сјајни Синовец са Крком срушио Цедевиту, Звезда сама на врху табеле!

Да ће свако гостовање ове сезоне, бар за већину екипа, бити прилично тешко, показао је сусрет у Новом Месту, где је Крка славила против Цедевите

Био је то прилично узбудљив сусрет, у којем је на крају Крка начинила велико изненађење, савладавши вицешампиона Цедевиту.

Кад је већ у трећем минуту Цедевита стигла до двоцифрене предности (13:3), чинило се да ће после Црне Горе лако славити и у Словенији. Али, они који су тако мислили нису били у праву.

Загрепчани су у осмом минуту још држали разлику (18:9), али је потом уследио фуриозан финиш прве четвртине Крке. Толико фуриозан да су за два и по минута готово истопили предност ривала, уз тројку Ројца са звуком сирене (23:22).

У другом периоду су се ривали често смењивали у вођству, а Крка је највећу предност стекла у трећем кварталу. Тада је домаћин имао и 11 поена вишка, у 25. минуту (55:44).

Али, ту преокретима није био крај. Већ у 32. минуту поенима Гордића Цедевита је поново била у вођству (60:59). Ривали су били изједначени све до 71:71, а тада је ствари у своје руке узео Синовец.

Најпре је погодио двојку, потом ухватио лопту под својим кошем, па погодио иза линије 6,75 за пет поена вишка (76:71). Успела је Цедевита у последњем минуту да приђе на два поена заостатка (78:76), али је словеначки представник задржао мирноћу за велику победу – 85:77.

Сјајан је био Синовец са 19 поена, а двоцифрени су били још Лалић (16), Ројц (11), Кастрати (11) и Лапорник (10). Са друге стране, бољи од осталих били су Билан (14) и Пулен (12).

Будућност је у „Морачи” прегазила Задар, који је као и против Црвене звезде био катастрофалан у нападу, постигли су гости свега 47 поена! Сасвим довољно да Подгоричани славе са 31 поеном разлике.