Почетна / Кошарка / АБА лига

Mега убедљиво водила, па се једва спасила грешком Лазаревића из ФМП-а (ВИДЕО)

Домаћин у Сремској Митровици не нешто више од два минута пре краја водио 72:61, а онда је екипа из Железника десетак секунди пре краја дошла у прилику да изједначи, или тројком и победи, ипак, кораке је направио Лазаревић

Мега лекс – ФМП 76:72 (18:22, 26:17, 16:14, 16:19)

Сремска Митровица - Дворана: Пинки. Гледалаца: 800. Судије: Томислав Хордов, Иван Стефановић, Урош Обркнежевић.

МЕГА ЛЕКС: Мушиди 16, Ђоковић, Јарамаз 16, Спасојевић 2, Милисављевић, Глоговац, Каба 12, Загорац 5, Чанчар 7, Симеуновић 4, Новак 12, Мареља 2. Тренер: Дејан Милојевић.

ФМП: Раданов, Човић 13, Давидовац 16, Апић 8, Лазаревић 4, Бурсаћ, Шешлија, Кутлешић 2, Жижић 7, Љубичић 8, Каплановић, Болден 14. Тренер: Бранко Максимовић.

Прво полувреме протекло је у изједначеној игри, домаћин је максимално имао три, а гост шест поена вишка.

Ствари су се окренуле почетком трећег периода, када је Мега повела 48:39 (22. минут). После првих и јединих поена на мечу повратника у редове Меге Мареље у 27. минуту предност је први пут достигла двоцифрене размере (57:46)

После тројке Мушидија у 34. минуту разлика је била највећа +17 (70:53). А, онда је домаћин стао и више од шест минута, до краја меча, није дао кош из игре.

ФМП је то искористио, пришао на 72:73 десетак секунди пре краја. На линију слободних бацања стао је Новак, погодио прво (74:72), промашио друго и екипа из Железника је кренула по продужетке, или победу.

Али, збунили су се пулени тренера Максимовића, Лазаревић је направио кораке шест секунди пре краја и све наде за преокретом су усахнуле.