Почетна / Кошарка / АБА лига

ФМП бољи од Задра, одличан деби Симанића (ВИДЕО)

Млади крилни центар Црвене звезде је на дебију за Пантере из Железника „уписао“ 14 поена и пет скокова за 23 минута на паркету.

ФМП – Задар 91:76 (18:12, 23:31, 17:20, 33:13)

ЖелезникДворана: „ФМП“. Гледалаца: 500. Судије: Радовић, Кољеншић, Обркнежевић.

ФМП: Човић 15, Ускоковић 4, Момиров, Пот 8 (7 ск, 5 ас), Ненадић 13 (9 ск), Радаов 15, БУрсаћ 4 (5 ск), Радовановић 4, Ракићевић 3, СИманић 14 (5 ск), Оџо 11 (12 ск), Слутски.

ЗАДАР: Ноулс 13 (6 ск, 6 ас), Башић, Иванов 3, Краљевић 5, Јеленковић, Крајина 5, Бостик 21, Вуковић 2, Брзоја 4, Шпраља 4, Томас, Божић 18 (9 ск).

На крају убедљива победа ФМП-а, а до три мунута пре краја била је потпуно отворена утакмица у којој је и Задар често водио. Симанић је одиграо први меч по повратку из Звезде, веома добро, као његов вршњак Раданов, најкориснији играч у домаћем тиму.

Почетак је обиловао грешкама, често несхватљивим, у првих пет минута резултат је био 4:4. Као да актери нису били ни довољно концентрисани, лопта им је често испадала као да је врућа.

Ни у наредна два минута није било промена, јесте у резултату 8:8, а онда су Ракићевић тројком и Радовановић закуцавањем из контре одвели домаћина на 13:8. Мора се признати да је улазак заменика знатно убрзао ФМП.

После треће тројке новајлије Американца Бостика и полагања Божића Задар је изједначио на 28:28 и Владимир Јовановић тренер ФМП-а затражио је тајм аут да укаже пуленима где греше.

Утакмица је попримила занимљив садржај, чак су гости после тројке Шпраље и повели 37:34. Увећали су и на 43:39 17. поеном Бостика, са индексом 20 убедљиво најбољим играчем у првом делу меча у којем ФМП није наметнуо препознатљив стил, већ је прихватио позициону игру гостију.

Домаћин је у другом делу кренуо нешто агресивније, повео је, али је у 24. минуту Задар опет имао три поена вишка и Јовановић је морао да узме тајм аут да пресече налет противника. И успео је, Човић је првом тројком, серија 7:0, донео 55:51 три минута касније. Узвратио је Божић серијом поена за највише вођство Далматинаца 63:57.

У четвртом периоду ФМП је брзо изједначио и ушло се у резултатску клацкалицу. Одлепио се домаћин тројком Симанића на 73:67, а када је додао и двојку за +8 назрела се победа домаћина. Када је Ненадић донео први пут двоцифрену предност било је јасно да за изненађење више нема времена.