Почетна / Кошарка / Еврокуп

Пелосова и Анђушићева лекција црно-белима у Хали спортова

Бивши бек Партизана Данило Анђушић дао 23 поена у победи Бурга над Парним ваљком, док је Пјер Пелос постигао 28

Партизан – Бург 76:89 (19:22, 21:35, 18:17, 18:15)

БеоградДворана: „Ранко Жеравица. Играно без присуства гледалаца. Судије: Коромилас, Амбраосов, Исгудер.

ПАРТИЗАН: Мика 12, Милер-Мекинтајер 10, Загорац 6, Пејџ 14, Дангубић 6, Горцић 15, С. Јанковић, Ангола, Величковић, Н. Јанковић 2, Томас 6 (8 ск), Трифуновић 5.

БУРГ: Ален 4, Бенитез 2, Корби 5, Рајт 6, Ашћерић, Пелос 28 (7 ск), Пикок 8, Дери-Сањез, Скурб 3, Омић 10, Давал-Бракет, Анђушић 23.

Кошаркаши Партизана изгубили су вечерас у Београду од Бурга са 76:89 (19:22, 21:35, 18:17, 18:15), у утакмици петог кола А групе Еврокупа.

Партизан после пет одиграних утакмица има две победе и три пораза, док француски тим из три меча има две победе и пораз.

Најефикаснији у редовима Партизана био је Немања Гордић са 15 поена, поен мање убацио је Маркус Пејџ, Ерик Мика је постигао 12, а Коди Милер-Мекинтајер десет поена.

Бург су до победе водили Пјер Пелос са 28 и Данило Анђушић са 23 поена, док је Ален Омић додао десет.

Црно-бели су веома лоше одиграли прво полувреме, вероватно и најгоре ове сезоне. Бург је врло брзо стигао до прве двоцифрене предности (6:16), у финишу друге четвртине имао је плус 19, а у трећем периоду и 21 поен предности.

Домаћи тим је у последњој деоници пришао на 11 поена заостатка, али је и пропустио неколико прилика да још више смањи предност Бурга који је без већих проблема привео меч крају.

Партизан наредне среде дочекује Хувентуд, док ће Бург угостити Бахчешехир.