Trinkijeri: Kad igrate dobru odbranu, a onda odete u napad i 21 put izgubite loptu, nemate šansi

5

– Došli smo ovde, imali smo lošu prvu četvrtinu, posle čega smo se prilagodili i do kraja smo igrali veoma solidno. Izgradili smo šansu da pobedimo – kazao je Trinkijeri

Sedeo je zagledan u jednu tačku. Iz njegovih misli, kao da ga je preneo glas portparola Lokomotive, koji ga je zamolio za analizu meča.

Pre toga, Andrea Trinkijeri, trener Partizana, čestitao je Lokomotivi na pobedi. Što se tiče utakmice, kako je rekao, tu je priča jednostavna.

Ali...

Kad imate 21 izgubljenu loptu u gostima, protiv ovako kvalitetnog protivnika, nemate šansu da pobedite – naglasio je Trinkijeri.

Citirao je jedno od „košarkaških pravila“.

Košarka je igra grešaka. Sada smo grešili i mi, i Lokomotiva. U drugoj i trećoj četvrtini igrali smo onako kako smo želeli. Dobro smo ih kontrolisali odbranom. U prvom poluvremenu smo imali problem u skoku, ali smo to rešili, u nastavku smo Lokomotivi dozvolili samo jedan skok u napadu.

I još jedno „ali“...

Kad igrate dobru odbranu, a onda odete u napad i 21 put izgubite loptu, nemate šansi. To je bio ključ utakmice.