Crveno-beli ispustili 13 razlike iz prvog dela i sa samo četiri poena u završnoj deonici trasirali sebi novi gubitak

Žalgiris – Crvena zvezda 75:62 (22:26, 18:18, 20:14, 15:4)

ŽALGIRIS: Vokap 6 (7 as), Lekavičijus 6, Hejs 16 (5 sk, 3 as), Jankunas 4, Milaknis, Geben 2, Rubit 15 (8 sk), Jokubaitis, Vasturia, Grigonis 17 (6 as, 3 sk), Lovernj 9 (5 sk).

CRVENA ZVEZDA: Volden, Lojd 16, Uskoković 9, Davidovac 5 (5 as), Lazić 2, Radanov, Dobrić 8 (5 sk), Simonović 16, Jagodić-Kuridža 4, Simanić, Kuzmić 2 (5 sk).

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u Kaunasu od ekipe Želgirisa sa 62:75 (26:22, 18:18, 14:20, 4:15), u odloženom meču 24. kola Evrolige.

Zvezda je upisala 18. poraz u Evroligi, uz sedam pobede, dok Žalgiris sada ima 14 pobeda i 11 poraza.

Košarkaši Zvezde u petak gostuju Baskoniji, dok Žalgiris dan ranije ide u goste Real Madridu.

Drugo poluvreme, tačnije šest i po minuta bez koša u četvrtom periodu poništili su zalihu od 13 poena Zvezde iz druge četvrtine, u kojoj je postigla samo 4 poena i trasila sebi put u novi poraz. Telegrafski: dva lica našeg tima, sigurno i pad koncentracije u smanjenoj rotaciji, bez četvorice bolesnih igrača i Voldenom koji je ostao na klupi.

Zvezda je dobro počela, odgovarala Žalgirisu, 2:2, 5:5, a onda je iskoristila treću priliku da prodorom Alekse Uskokovića povede 7:6. Kratko jer je raspoloženi Najdžel Hejs osmim poenom doneo 10:7 za inicijativu domaćina.

Televizijski tajm aut, posle pet minuta dogodio se pri rezultatu 12:9, dva puta su crveno-beli promašili trojke za izjednačenje. Usledio je interval igre koš za koš, posle Marka Jagodića Kuridže i Džordan Lojd se pobrinuo da Zeleni ne odmaknu, a iz kontre Marka Simonovića

Zvezda je drugi put povela, a onda trojkom povremenog kapitena naše reprezentacije i povela 18:16. Izjednačio je nezadrživi Hejs, ali je Ognjen Dobrić sa poludistance još jednom timu iz Beograda doneo +2. Posle izjednačenja Lekavičijusa Simonović je sa još dve trojke 26:22 postavio i najveću distancu u prvoj četvrtini.

Simonović je novom trojkom, realizacijom slobodnih bacanja ubacio 11 uzastopnih poena i podigao razliku na +7, da bi se Dejan Davidovac pridružio novom strelom van 6,75 i Zvezda je u 12. minutu imala dvocifrenu razliku 32:22. Crveno-beli su izgledali  odlično, napadi su bili osmišljeni, prvi pas išao bi u reket, posle čega bi usledilo dodavanje na periferiju i precizan šut.

Takav koncept doneo je velikih +13, Dobrić je ubacio trojku, serija našeg tima za četiri minuta bila je 12:0. Jagodić Kuridža i Lojd su se pridružili, a prvi put kad je posle trojke Grigonisa Žalgiris spustio razliku na devet poena, Dejan Radonjić je reagovao tajm autom. Bio je 15. minut, do tada nije bilo razloga za savetovanje.

Zeleni su došli do daha posle nekoliko promašaja Zvezde iz otvorenih pozicija (Lojd), tako da je posle primljenih uzastopnih trojki Radonjić ponovo morao da pozove igrače na klupu. Rezultat je bio 35:39, minut 18, a tim Austrijanca Martina Šilera uhvatio je priključak zahvaljujući razigranom Grigonisu. Lojd je igrao sam i promašivao – Radonjić ga je izveo iz igre.

Trojka Uskokovića vratila je stabilnost gostima, bio je vidljiv pad koncentracije koji se očitovao u slabom zagrađivanju koša. Na odmor se otišlo sa 44:40 za Zvezdu, malo ko je to očekivao, ali suficit od 13 poena se istopio.

Pogled na statistiku je govorio o izjednačenosti, domaćin je  imao dva indeksna poena više 51:49, oba tima šutirala su sa visokim procentima, Zvezda je pogodila tri trojke više 7 od 15. Najefikasniji akter Simonović (16), najkorisniji Hejs (15).

Uskoković je prodorom otvorio drugi deo 46:40. Pogodio je i Branko Lazić, nije se dala Zvezda. Uskoković je još jednom probio, ali su Zeleni znatno podigli nivo agresivnosti – Davidovac pravi faul u napadu. Grigonis je trojkom izjednačio, igrao se 25. minut, Zvezda je već izašla iz bonusa.

I Dobrić gubi loptu, Grigonis vraća prednost Žalgirisu 52:50. Greši i Radanov, pogađa Hejs i već je 55:50, Radonjić seče tajm autom, njegov tim izgubio je konce. Zvezda je pet minuta bila bez poena, pre nego što je Dobrić trojkom prekinuo sušu. Radanov je promašio zicer za izjednačenje, Lovernj tri od četiri bacanja, Lojd pogađa za -2.

Rubit sa šest poena diže na +8, Zvezda je bez koša bila šest i po minuta i Žalgiris tada stiče odlučujuću prednost.