Monako bolji od Zvezde, totalni raspad crveno-belih u poslednjoj četvrtini

11

I pored prilično loše igre Crvena zvezda propustila priliku da savlada Monako u Kneževini

Monako – Crvena zvezda 70:62 (21:12, 20:24, 15:17, 14:9)
MONAKO: Li 2, Vesterman 3, Dialo 19, Butsiel, Motiejunas 14, Uatara 3, Faje, Grej, Anđušić 12, Traore, Hol 9, Džejms 8.
CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters 18, Uskoković, Davidovac, Mitrović 2, Lazić 3, Kalinić 14, Dobrić 8, Holins 3, Simonović, Kuzmić 10, Cirbes 4.

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su na gostujućem terenu od Monaka sa 62:70 (12:21, 24:20, 17:15, 9:14), u utakmici šestog kola Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bili su Nejt Volters sa 18 poena i pet asistencija i Nikola Kalinić sa 14 poena, pet skokova, tri asistencije i tri ukradene lopte. Ognjen Kuzmić dodao je 10 poena uz sedam skokova.

Monako je predvodio Alfa Dalo sa 19 poena i sedam skokova, Domantas Motejunas postigao je 14 poena uz osam skokova, a srpski košarkaš Danilo Anđušić 12 poena.

Monako je većim delom prve četvrtine bio u prednosti, a pre svega zahvaljujući "trojkama" Anđušića deonicu je završio rezultatom 21:12.

Domaći su sa dobrom igrom nastavili u drugoj četvrtini pa su uz koš i ličnu Dontea Hola poveli sa 29:17. Zvezda je uzvratila serijom 8:0 za 29:27 "trojkom" Ostina Holisa. Monako je držao prednost, a gosti su posle tri slobodna bacanja Ognjena Dobrića prišli na poen zaostatka, 30:31.

Do kraja poluvremena domaći su uspeli da uvećaju prednost na šest razlike (41:36), pre svega zahvaljujući poenima Motejunasa i Dijala.

Zvezda je treću deonicu počela serijom 9:0, koševima Kalinića i Voltersa za 45:41. Beogradska ekipa je posle toga bila u prednosti, a posle "trojke" Branka Lazića vodila je pet razlike (52:47).

Monako je zatim izjednačio "trojkom" koju je sa devet metara postigao Majk Džejms, a Anđušić je doneo vođstvo za 56:53. Domaći tim je čuvao prednost, koja je dva i po minuta pre kraja iznosila šest razlike.

Zvezda je u završnici igrala loše u napadu u poslednjoj četvrtini postigla je samo devet poena, pa je pretrpela treći uzastopni poraz, ukupno četvrti u takmičenju. Monako sada ima tri pobede i tri poraza.

U sledećem kolu Zvezda će u četvrtak igrati u Italiji protiv Milana, a Monako će dan kasnije biti domaćin ekipi CSKA iz Moskve.