СЈАЈАН МЕЧ У АРЕНИ: Реал бољи од Барселоне за финале Евролиге (ФОТО, ВИДЕО)

0

Кошаркаши Реал Мадрида пласирали су се у финале фајнал-фора Евролиге у Београду, пошто су вечерас у другом полуфиналу победили Реал Мадрид са 86:83 (19:19, 15:26, 26:11, 26:27).

Реал ће се за титулу првака Европе борити са турским Ефесом који је раније данас победио Олимпијакос са 77:74 тројком Василија Мицића уз звук сирене.

Најефикаснији у победничком тиму били су Гершон Јабуселе и Фабијен Козер са по 18 поена, док је Серхио Љуљ убацио три поена мање.

У тиму Барселоне најбољи је био Никола Миротић са 26 поена и 12 поена, 17 поена је додао Николас Лапровитола, док је Брендон Дејвис постигао 15.

Реал је започео утакмицу серијом 8:2, а све поене на почетку уписао је Јабуселе. Затим је уследила серија Барселоне од 7:0 којом је каталонски тим повео резултатом 15:14, да би прва четвртина била завршена нерешеним резултатом 19:19.

Мадридски тим је боље почео и другу деоницу, када је тројком Рудија Фернандеса повео са 25:20, али је Барселона потом преузела контролу сјајном игром Миротића и Лапровитоле.

Барселона је на паузу отишла са до тада највећом предношћу - 45:34.

Већи део треће четвртине такође је прошао у вођству Барселоне, али је Реал при самом крају успео да преокрене. Заостатак од три поена (56:53), имали су после тројке Јабуселеа на нешто више од два минута пре краја деонице.

У последњем минуту треће деонице са дистанце је за предност мадридског клуба погодио Серхио Љуљ (58:56), а поене је до краја четвртине уписао и Козер за серију свог тима 17:2 и плус четири на паузи (60:56).

Реал је одржавао разлику све до последња четири минута. Две везане тројке постигао је Лапровитола, који је смањио резултат на 75:73. Изједначење Барселони донео је Миротић после скока у нападу, али је одговорио Козер са пет узастопних поена (80:75).

Барселона се није предавала и са четири везана поена је пришла на један разлике (80:79), да би 21,2 секунде кош за мадридски тим постигао Љуљ. Уследио је занимљив крај меча, Барселона је још два пута прилазила на минус један, али је Реал у пенал завршници био бољи за пласман у финале Евролиге.