Почетна / Кошарка / Евролига

Велики тријумф Звезде, Барса после драме пала у паклу Пионира!

Кошаркаши Црвене звезде „уписали“ су прву победу у новој сезони најјачег европског клупског такмичења.

Црвена звезда – Барселона 90:82 (24:13, 20:19, 18:25, 28:25)

БеоградДворана: „Александар Николић“. Гледалаца: 6086. Судије: Латисевс, Патернико, Пастусиак.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кешељ, Радичевић 4, Лазић, Лазаревић, Антић 10 (9 ск), Добрић 9, Фелдн 7, Јанковић 2, Рочести 22 (7 ас), Лесор 13 (9 ск), Јовановић, Бјелица 23.

БАРСЕЛОНА: Серафан 16, Рибас 4, Преси 3, Ханга 10, Наваро 2, Ертел 14 (11 ас), Везенков 4, Куруцс, Ориола 8, Копонен 5, Томић 10 (8 ск), Моерман 6.

Црвена звезда савладала је Барселону у узбудљивом мечу другог кола Евролиге и тако дошли до првог тријумфа у овом такмичењу у новој сезони!

Звезда је одиграла сјајно прво полувреме, имала је 12 поена вишка после 20 минута, али гости из Каталоније су добром игром на два минута пре краја дошли у егал.

У драматичној завршници сјајно су одиграли Бјелица и Рочести и српски шампион је стигао до велике победе.

У трећем колу, у уторак, Звезда ће играти на гостовању против московског Химкија, а Барселона ће бити домаћин Жалгирису.

Црвено-бели су феноменално „отворили“ меч. Предвођени Рочестијем, Бјелицом и Лесором пулени тренера Алимпијевића после пет минута игре водили су са 15:10.

На три минута и 46 секунди до краја прве четвртине Пионир је „експлодирао“. Лесор је сјајно закуцао и Звезда је први пут имала двоцифрену предност (20:10).

Домаћи тим је до краја првог квартала повећао предност и после десет минута водио је 24:13.

Звезда је други период добила са 20:19. У првих пет минута играло се кош за кош, а средином друге четвртине гости из Каталоније направили су серију 8:0 и дошли на минус пет (33:28).

Но, у последња три минута Рочести (12 поена у првом полувремену) и Бјелица (10 кошева) су били нерешива енигма за Барсу и црвено-бели су после 20 минута имали плус 12 (44:22).

Гости из Каталоније добро су одиграли трећи период у коме су славили са 25:18.

Барселона је на средини треће, слично као и у другој четвртини, направила серију 7:0 и пришла на минус седам (57:50). Гости су до краја квартала успели још више да се приближе и смање вођство Звезде на 62:57.

Но, црвено-бели су брзо поново дошли до двоцифрене предности, понајвише захваљујући Добрићу, који је дао две тројке за 70:59 у 32. минуту. На жалост по домаће уследила је серија гостију 9:3 и у 35. минуту на семафору је „стајао“ 73:69.

Ертел је на тачно четири минута до краја погодио тројку за 77:76, али у следећем нападу Рочести је мајсторски дао кош, а потом је погодио Томић.

Уследила је промашена тројка Лазића и кош Ханге из полуконтре за прво вођство Барсе (80:79).

Маестрални Бјелица је одговорио тројком на другој страни, а онда је Ертел дао два бацана и на два минута и 12 секунди до краја резултат је био 82:82.

За 84:82 погодио је Бјелица, а онда је Ориола изгубио лопту на другој страни. Прилику да повећа вођство искористио је Рочести и на минут и 23 секунде до краја Звезда је водила 86:82!

Ертел је из „ћошка“ имао прилику да смањи предност, али је промашио тројку. После тога виђена је изгубљена лопта Фелдина и промашен зицер Томића, а до краја је било 35 секунди.

Уследила су три фаула гостију и слободна бацања за Бјелицу, који није пропустио прилику да „упише“ још два поена (88:82).

Барса је имала напад, али Моерман је изгубио лопту, а потом је Рочести погодио за коначних 90:82!