Produžetak u Burgosu, rafal Bareire na Sardiniji, Španci u Laktašima

0

Kravićev tim se mučio sa Letoncima, Igokea dočekuje Tenerife (18,30)

Od 45 minuta – koliko je trajala utakmica u Burgosu – domaći tim je vodio nepunih šest. Pobedio je. Uspeo je da se vrati iz minusa od 10 poena, imao čak šansu da slavi i u na isteku 40. minuta. Ali, posle 64:60, minut i po pre kraja, nisu iskoristili nekoliko prilika, mini serijom 5:1 gosti iz Letonije su uveli meč u produžetak.

Španci su se kockali i u ekstra periodu. Lako ispustili četiri razlike - 74:70 i spašavali se u poslednjem napadu. U njemu je Ken Horton blokirao pokušaj Aleksandra Medsena.

Dejan Kravić je sa četiri poena učestvovao u pobedi Burgosa.

Turk telekom je sve vreme diktirao ritam, da bi sa dvocifrenom prednošću (82:72) ušao i u poslednji minut utakmice protiv Strazbura, na kraju i slavio. Turke su nosili Amerikanci – Džonson i Foster, i doskorašnji igrač Crvene zvezde, Džoni O`Brajant je bio solidan – stao je na 11 poena i 6 skokova.

Na krilima rafala trojki Bareira – šest od šest – Saragosa je uspela da slavi na gostovanju na Sardiniji. Što je i jedina pobeda gostiju u prvim mečevima prvog kola Top 16 faze.

PRVO KOLO TOP 16 FAZE FIBA LIGE ŠAMPIONA

I grupaSreda, 3. mart: Karšijaka – Tofaš u 18, Brindizi – Hapoel Holon u 20,30.

J grupa: Burgos – VEF Riga 76:75 (65:65). Sreda, 3. mart: Igokea – Tenerife u 18,30

Burgos: Kravić 4 (4-2, 3 sk, 1 as, 3 il za 23 min), Rivero 25 (11 sk), Benite 18 (7-4 za tri). VEF Riga: Skele 19, Zorkis 14 (6 sk).

K grupa: Turk telekom – Strazbur 83:76. Odloženo: Nižnji Novgorod – AEK.

Turk Telekom: Džonson 21 (6 sk, 4 as), Foster 16. Strazbur: Kolson 18 (7 sk), Lensdaun 12.

L grupa: Nimburk – Bamberg 91:87, Sasari – Saragosa 83:95.

Nimburk: Obasohan 21 (6 as), Pruit 21 (8 sk). Bamberg: Hal 24 (13-5 za tri), Sengfelder 18 (9 sk). Sasari: Bilan 26 (9 sk), Spisu 24 (5 sk, 7 as). Saragosa: Bareiro 26 (6-6 za tri), Enis 14 (7-2 za tri, 6 as).