Почетна / Кошарка / НБА лига

Атланта боља од Њу Орлеанса, седам победа гостујућих екипа у НБА лиги (ВИДЕО)

Кошаркаши Атланте победили су на гостовању екипу Њу Орлеанса са 102:99, и тако уписали трећу победу из четири одиграна меча у НБА лиги

Крајем прве четвртине домаћи тим је водио са 33:17, али је Атланта до полувремена смањила разлику. У наставку Атланта се боље снашла у самој завршници, и до победе је дошла искористивши 21 скок у нападу.

Тре Јанг је водио тим из Џорџије са 31 поеном, седам асистенција и пет скокова, Џон Колинс је додао 16 поена уз 12 скокова, Деандре Хантер је уписао 13 поена, а српски кошаркаш Богдан Богдановић је за нешто више од 31. минута забележио 12 поена, и по три скока и асистенције.

У Њу Орлеансу бољи од осталих био је Девонте Грем са 21 поеном, шест асистенција и пет скокова, Брендон Инграм је постигао поен мање уз осам скокова, док је Јонас Валанчијунас забележио дабл-дабл учинак са 16 поена и 15 скокова. Њу Орлеансу је ово четврти пораз из пет мечева у НБА лиги.

Екипа Оклахома ситија на свом терену је била боља од Лос Анђелес Лејкерса са 123:115. Лејкерси су током друге четвртине водили са 56:30, да би до краја треће четвртине потпуни преокрет направила домаћа екипа, која је повела са 97:95.

Шеј Гилџес-Александер је за Оклахому постигао 27 поена уз девет скокова и пет асистенција, Даријус Бизли је уписао 20 поена уз шест скокова, док је Џош Гидеј додао 18 поена уз 10 асистенција. Српски играч Алексеј Покушевски за мало више од седам минута на терену није уписао ниједан поен.

У тиму из Калифорније, који поново није могао да рачуна на повређеног Леброна Џејмса, најбољи учинак имао је Ентони Дејвис са 30 поена и осам скокова, а Расел Вестбрук је забележио трипл-дабл са 20 поена, 14 скокова и 13 асистенција.

Лејкерси имају две победе и три пораза, док је Оклахоми ово била прва победа из пет мечева.

Минесота је на гостовању победила актуелне шампионе НБА лиге, екипу Милвокија са 113:108. До прве победе у Милвокију, након сезоне 2013/14. водио их је Дианђело Расел са 29 поена, шест асистенција и пет скокова, а по 25 поена су уписали Карл Ентони-Таунс и Ентони Едвардс.

МВП прошлосезонског финала НБА лиге Јанис Адетокунбо био је најефикаснији у Милвокију са 40 поена, 16 скокова и седам асистенција, Крис Мидлтон је забележио 16 поена, а Грејсон Ален је додао 13 поена.

Минесота после четири утакмице има три победе и пораз, а Милвоки је на учинку 3/2.

Кливленд је на гостовању био бољи од Лос Анђелес Клиперса са 92:79.

Ово им је уједно прва победа на гостовању код Клиперса, од марта 2016. године, а до ње их је предводио Колин Секстон са 26 поена и седам скокова, Даријус Гарланд је додао 16 поена, а Рики Рубио је постигао поен мање.

За Клиперсе највише поена постигли су Николас Батум и Реџи Џексон по 16, док је Пол Џорџ уписао 12 поена уз 10 скокова.

Кливленд има учинак од три победе и два пораза, а Клиперси су на учинку 1/3.

Шарлот је на гостовању савладао Орландо са 120:111, и сада има скор 4/1, док је тим са Флориде на једној победи и четири пораза.

Вашингтон је у Бостону био бољи од истоимене екипе са 116:107, па тим из главног града САД има учинак од три победе и једног пораза, док Бостон има скор 2/3.

На гостовању је победу уписала и екипа Мајамија, која је била боља од Бруклина са 106:93. Мајами има 3/1 у НБА лиги, а Бруклин је на учинку од две победе и три пораза.

Торонто је на свом терену победио Индијану са 118:100, и сада има две победе и три пораза, а Индијана је остала на једној победи уз четири пораза.

Домаћу победу уписала је и екипа Портланда, која је савладала Мемфис са 116:96. Обе екипе имају учинак од две победе и два пораза.

Сакраменто је на гостовању победио прошлосезонског финалисту НБА лиге екипу Финикса са 110:107. Сакраменто има учинак 2/2, а Финикс има једну победу и три пораза.