Почетна / Кошарка / НБА лига

Кари предводио Голден Стејт, Џејмс Кливленд, а Роуз Чикаго до 3:0

У наставку четвртфинала плеј–офа Западне конференције америчке професионалне кошаркашке лиге (НБА) Голден Стејт је као гост савладао Њу Орлеанс, после продужетка, са 123:119 и повео са 3:0 у серији у којој се игра до четири победе

Још корак од полуфинала плеј–офа, али у Источној конференцији, дели Кливленд и Чикаго који су, такође, имали успешна гостовања у Бостону, односно Милвокију.

Кливленд је победио Бостон са 103:95, док је Чикаго, после два продужетка, био бољи од Милвокија - 113:106.

Најуспешнији тим лигашког дела шампионата Голден Стејт био је на ивици пораза против Њу Орлеанса пошто је домаћин после три четвртине имао предност од 20 поена (89:69)!

У последњој деоници, међутим, „распуцао” се Стефон Кари који је тројком у последњој секунди донео изједначење свом тиму (108:108) и право на додатних пет минута.

Управо последњица четвртина, која је завршена резултатом 39:19 за Голден Стејт, одредила је практично коначни исход утакмице. Стечену психолошку предност „ратници” су материјализовали на најбољи начин и, чини се, направили одлучујући корак ка полуфиналу.

Кари је утакмицу завршио са 40 кошева, погодивши седам тројки. Други на листи стрелаца у победничком тиму био је Клеј Томпсон са 28 поена.

На супротној страни бољи од осталих били су Ентони Дејвис са 29 кошева и 15 скокова, односно Рајан Андерсон који је убацио 26 поена.

За трећу победу Кливленда против Бостона најзаслужнији је био Леброн Џејмс са 31 кошем, 11 скокова и четири украдене лопте. Уз Џејмса истакао се Кевин Лав са 23 поена.

Еван Тарнер са 19 и Бил Бредли са 18 кошева били су најбољи појединци Бостона.

Најзад, у најнеизвеснијем сусрету, у којем су играна два продужетка, Чикаго је савладао Милвоки уз изузетно издање Дерика Роуза који је постигао 34 поена. Поред Роуза одличну партију пружио је и Џими Батлер, завршивши утакмицу са 24 коша.

Јанис Антетокунмпто био је најистакнутији појединац Милвокија са 25 поена.