Почетна / Кошарка / НБА лига

Кари са 40 поена охладио "Врелину", Роуз поново принудно напустио паркет

Кошаркаши Голден Стејта забележили су шесту узастопну победу, пошто су прошле ноћи савладали Мајами са 114:97, док је Чикаго у поразу од Денвера 114:109 поново остао без Дерика Роуза.

Стефон Кари је предводио Вориорсе до победе са 40 поена, док је Клеј Томпсон додао 24. Голден Стејт је до тријумфа дошао серијом од 14:0 три минута пре краја. Тим из Калифорније сада има победу мање од Мемфиса на првом месту западне конференције.

Најефикаснији у Мајамију био је Крис Бош са 26 поена.

Денверу је победа над Чикагом пета узастпона. Најефикаснији у тиму био је Тај Лосон са 20 поена, док је Арон Афлало постигао 19.

Резултати:

Вашингтон - Атланта 102:106

Мајами - Голден Стејт 97:114

Милвоки - Детроит 98:86

Њу Орлеанс - Сакраменто 89:99

Денвер - Чикаго 114:109

Плејмејкер Чикага Роуз је из игре изашао после само 10 минута јер је осетио да га затеже тетива због које је пропустио четири утакмице. Он се вратио у понедељак увече против Јуте и тада је постигао 18 поена.

Тренер Чикага Том Тибодо нагласио је да Роуз није поново повредио тетиву, већ да је изашао из превентивних разлога.

Сакраменто је у гостима победио Њу Орлеанс, али је меч завршио без тренера, пошто је Мајкл Мелоун избачен у другој четвртини јер је ушао у терен да се свађа са судијом.

Кингси су, међутим, имали у тиму расположеног Демаркуса Казинса који је умирио екипу и довео је до победе са 22 поена, 12 скокова, пет асистенција и три украдене лопте.

Најефикаснији у Њу Орлеансу био је Тајрик Еванс са 22 поена.

У осталим утакмицама играним у ноћи између уторка и среде, Атланта је победила Вашингтон са 106:102, док је Милвоки савладао Детроит 98:86.