Почетна / Кошарка / Партизан

Партизан после продужетка поражен од Панатинаикоса

Панатинаикос - Партизан 89:85, продужетак (14:20, 17:28, 28:20, 28:20, 21:12, 9:5)

Све то је Партизан. И када губи од Фенера више од 20 разлике, па и када убедљиво победи Ефес. Речи су Радета Загорца, капитена црно-белих после његове одличне партије и победе над прваком Европе, пред више од десет хиљада навијача у Штарк Арени.

А онда смо у само једном мечу видели оба та Партизана. У првом полувремену утакмице против Панатинаикоса у Атини, црно-бели су летели. Буквално. Низале су се сјајне акције. Две су биле посебно атрактивне.

Играо се 13. минут када је после добре одбране, Трифуновић бацио лопту ка Муру, он некако успео да је исконтролише и дода Загорцу, а он асистенцијом „частио“ Трифуновића за добру одбрану. Млади ас је закуцао, а Партизан повео 16:26.

Три минута касније, Трифуновић је опет „скинуо“ лопту у одбрани, па је проследио даље до Дангубића, а он погодио за великих плус 17 – 21:38. На истој удаљености отишло се и на велики одмор – 31:48.

Али... На терен се из свлачионице вратио онај „други“ Партизан. Панатинаикос је друго полувреме отворио серијом 9:2. Партизан у тим тренуцима није личио на тим из првог полувремена. Толико да после тајм-аута Жељка Обрадовића црно-бели нису шутнули на кош за 24 секунде?!

Окаро Вајт у следећем нападу није погодио тројку, али Ледеј јесте. И налет домаћина је заустављен. Пантер је додао још једну и црно-бели су поново били на плус 16 – 56:40.

И даље то није значило да ће Панатинаикос одустати од борбе. Ускоро је разлика пала на једну цифру – 47:56. Да би потом Папајанис погодио тројку за 51:59.

Иако су трпели много јачи притисак у нападу, црно-бели су успели да одоле. Рецимо – баш тада је Мур са истеком напада погодио за повратак на двоцифрено вођство. Али... Ритам горе-доле спустио је предност црно-белих на само шест разлике – 55:61.

Нису момци из Хумске више тако трчали, као у првом полувремену. Напад више није био тако течан. ПАО је учинио све да их успори и уведе у свој ритам.

Тако је поенима Сент Роса после офанзивног скока домаћин изједначио, 73:73. Да би потом тројком Папапетруа и повео – 76:73. Хватали су домаћи ритам, бежали.

Ипак – поенима Ледеја пред последња два минута Партизан је пришао на само пола коша – 78:77. А онда је генијалном минијатуром капи-тена успео да дође у позицију и да слави већ у регуларних 40 минута меча.

Загорац је прво тројком донео изједначење – 80:80, на 38,8 секунди пре краја, па одиграо сјајну одбрану и обезбедио свом тиму напад за победу. А онда – офанзивном скоком – још један. Али, није било реализације. Ни ту, нити на другом крају терена, где је Пери промашио.

Утакмица је отишла у продужетак. А клацкалица наставила. Све док Еванс није погодио тројку за 86:83 пред последња два минута.

Пантер је вратио драму, 86:85. Куруцс на линију пенала послао Флојда. Он промашио оба, али је лопту у аут избацио Ледеј. Пао је добио нову шансу. Коју је Папапетру искористио. Убацио тројку за 89:85. До краја је 39 секунди.

Партизан је потрошио 24, али Пантер није стигао да на време шутне. Данас ће играти против Улма. ПАО је отишао у финале.