Почетна / Кошарка / Партизан

ПРЕКИНУТА СЕРИЈА ПОРАЗА: Партизан од -17 до тријумфа над Металцем

Кошаркаши Партизана победили су у Београду ваљевски Металац у утакмици 5. кола Јадранске лиге

ПАРТИЗАН НИС - МЕТАЛАЦ ФАРМАКОМ 84:77 (12:23, 22:22, 25:12, 25:20)

Дворана: Пионир. Гледалаца: 2500. Судије: Јовчић, Војиновић, Јурас.

ПАРТИЗАН НИС: Тепић 7 (5 ас), Мурић 11 (4 ас, 5 ил), Маринковић, Дало 1, Милутинов 17 (8 ск), Мачван, Гагић 13 (10 ск), Андрић 18 (4 ас), Милутиновић 3, Глишић, Богдановић 14 (5 ск), Шалић.

МЕТАЛАЦ ФАРМАКОМ: Малешевић 4, Раденковић, Бакић 11 (4 ас), Кутлешић 12, Оташевић 3, Мајсторовић 10, Јевтовић 8, Јошило 7 (7 ск), Томашевић, Љубичић 10 (12 ас, 4 ул, 4 ск), Ракићевић, Тодоровић 12.

Узбудљиво, јако узбудљиво вече у Пиониру, са диаметрално различита полувремена и ипак победом фаворита, који је врашки намучио да би прекинуо низ од пет пораза и савладао аутсајдера из Ваљева.

Шта је тренер Партизана Душко Вујошевић рекао ученицима у свлачионици после првог дела и заостатка од 11 поена знају само они, тек не само Милутинов и Гагић већ и средња линија креирала је враћање у егал за пет минута наставка меча 47:49. Одбрана црно-белих постала је чврста и енергична и Милутиновић је у 26. минуту донео прво изједначење. Напад Металца више није био у боји за позицију сваког шута морали су да се муче. У првих шест минута другог дела постигли су само тројку Кутлешић и Партизан се ношен подршком са трибина вратио у меч да би у 28. минуту и први пут повео тројком Андрића 54:51.

Андрић је наставио да погађа и у 4. периоду узвраћао му је Кутлешић остављајући меч отвореним. Нико није успевао да се одлепи, Бакић је у 34. минуту изједначио на 65:65. Публика је била на ногама. Техничка Ђокићу после реакције на досуђене кораке пореметила је егал али Металац још није истицао белу заставу. Није ни кад је Партизан повео 8 разлике три минута пре краја, заиграо је пресинг и стигао на -5. На тројку Андрића одговорио је Оташевић, Јошило је још једном смањио на -5. И то је било све. А мирисало је на изненађење.

Металац је повео са 5:0 после два шута Тодоровића, домаћину је требало скоро два минута за прве поене Гагића са линије слободног бацања. Водили су Ваљевци и 7:2, па 11:4, после закуцавања Тодоровића. Било је очигледно да су играчи Партизана оптерећени ситуацијом, промашивали су отворене шутеве, имали пас више, несигурност се увукла у руке, док су гости били растерећени без страха од пораза.

Бакић је у 8. минуту довео Металац у вођство 15:9, потом Малешевић донео и плус осам, а Љубичић са продором и прву двоцифрену разлику 19:9. Непрепознатљиви су били и једни и други, улоге потпуно измењене.

Како се ни у два минута другог периода ништа није мењало, Вујошевић је посегао за тајм-аутом, игра његових момака била је растрзана и несигурна. У 13. минуту Металац је водио 32:18, Партизан није успевао ништа да одбрани, примао је кошеве после продора из контри након изгубљених лопти, закуцавањем. Мајсторовић је два пута забио за по плус 16. Ипак, црно-бели су серијом 6:0 у 20. минуту резултат оставили активним.

Семафор 5. кола АБА лиге:
Солнок – Левски 81:67 (16:15, 23:16, 20:18, 22:18)
Крка – МЗТ 85:52 (23:15, 20:16, 21:12, 21:9)
Партизан – Металац 84:77 (12:23, 22:22, 25:12, 25:20)

Будућност – Цибона 100:79 (1916, 27:20, 24:18, 31:25)

Мега Визура – Олимпија 85:66 (23:13, 14:21, 20:13, 28:19)

19,00: Задар – Црвена звезда
20,30: Цедевита – Игокеа

ТАБЕЛА: Будућност 5-0, Крка 4-1, Црвена звезда 4-0, Мега Визура, Солнок и Олимпија 3-2,  МЗТ Скопље и Партизан 2-3, Цедевита и Задар 2-2, Цибона и Левски 1-4, Игокеа 1-3, Металац 0-5.