Златиборци растурили Голубове, дабл-дабл Поповића

0

На старту се играло изједначено и са мало поена, а онда је расположени Ризнић са девет погодака повео домаћина до осетнијег вођства

Златибор – Спартак 77:57 (24:12, 18:17, 16:13, 19:15)

Дворана: Ваи Таи Златибор. Гледалаца: 350. Судије: Маричић, Илић, Крстић.

ЗЛАТИБОР: Поповић 11 (10 ас), Тмушић, Величковић 13, Вулић 8, Смоловић, Симовић, Чорбић, Ризнић 9 (8 ск), Гуџић 10 (7 ск), Маројевић 10 (8 ск), Сонголо, Папић 16.

СПАРТАК: Јовановић, С. Газибеговић, Николић 16 (8 ил), Пејић 14 (7 ск), Лучић 3, Којовић 2, Сладоје 4, В. Газибеговић 2 (6 ск), Куриџа, Шајин 10 (5 ск), Барна 6 (7 ск).

Златибор је после добре и чврсте игре дошао до осме победе и у потпуности се реванширао Спартаку за пораз у првом делу. На старту се играло изједначено и са мало поена, а онда је расположени Ризнић са девет погодака повео домаћина до осетнијег вођства, а тројке Гуџића и Вулића уз звук сирене дале су домаћину лепу предност пред други период.

Тада је Златибор заиграо још боље док су се гости мучили у нападу. Златибор је на три минута до полувремена дошао до предности од 42:21, али су од тог тренутка гости направили серију 8:0 и на одмор отишли са заостатком од 13 поена. Поповић је у првом делу направио седам асистенција, а екипа из Суботице само три.

Почетком другог дела наставила се серија Спартака, а Златибор је четири и по минута играо без поена. Тројка Поповића вратила је Златибора у прави ритам а до краја овог периода играло се изједначено и разлика у корист Златибора била је увек од 13 до 16 поена.

Последњих 10 минута Златибор је почео одлично, а гости су расположеног Барне покушавали да запрете домаћину на прави начин. Ипак, боља екипа серијом од 8:0 стигла је до предности од 21 поен, а на крају је било 77:57.